dailymail.co.uk

У Техасі нафтові воронки загрожують поглинути два міста

  Дві карстові воронки ризикують злитися і утворити одну гігантську

  У Техасі дві карстові воронки в містечках Вінк і Керміт перейшли у нестабільний стан і ризикують злитися в одну гігантську воронку. Про це повідомили місцеві геологи, передає Daily Mail.

  Зазначається, що злиття двох воронок стане руйнівним для обох містечок, чисельність населення яких сягає семи тисяч.

  "Місцевість напхана обладнанням і спорудами, що належать до нафтогазової промисловості, трубопроводами. Крім того, потрапляння прісної води під землю призведе до розчинення проміжних шарів солі і прискорить розширення воронок", – повідомили дослідники.

  Як стало відомо, про ознаки нестабільності вчені вперше дізналися з супутникових знімків, які вимірюють осідання земної кори. Виявилося, що два провали (відокремлює їх одне від одного приблизно півтора кілометра) швидко розростаються, а грунт навколо них стає дедалі нестабільнішим.

  Це суттєво збільшило ризик появи нових карстових воронок або злиття їх в один гігантський провал.

  Повідомляється, що перша воронка (у Вінці) утворилася ще у 1980 році, проте за розмірами менша. Швидкість її росту водночас перевищує ріст другої воронки. Друга (в Керміті) – відносно стабільна, але грунт на її східній стороні провалюється зі швидкістю три сантиметри на рік.

  Як стало відомо, причиною утворення обох карстових воронок вчені вважають нафтове буріння — найбільше свердловин у цьому районі відкривалося у 1920-1970-ті роки. Зазначається, що перший провал стався біля свердловини фірми Hendricks, а другий — біля шахти-сховища компанії Gulf Oil.

  Як повідомляв 5.ua, внаслідок масивного зсуву у китайському місті Шеньчжень, що стався у грудні 2015 року, було зруйновано 22 будинки, понад 40 людей вважаються зниклими безвісти.

  Попередній матеріал
  У США під колесами джипа загинув голлівудський актор
  Наступний матеріал
  У багатоповерхівку Красногорівки влучив снаряд: постраждали дві жінки

  Потужні шторми, виверження вулкана та аномальні зливи: негода у світі

  Погодна аномалія: у Кременчуці випав травневий сніг

  Небувала піщана буря, масштабний зсув ґрунту та пожежа – дайджест подій

  Жертвами повеней та зсувів грунту у Шрі-Ланці стали 35 людей