У світі вшанували жертв трагедії 9/11

  Світлова інсталяція на Манхеттені завершила вшанування загиблих під час терактів 11-го вересня. На місці, де стояли вежі-близнюки, у небо скерували два промені світла. Вечори пам’яті провели у більшості держав.

  У ніч з 11-го на 12-те вересня хмарочоси Всесвітнього торговельного центру знову з’явилися над Манхеттеном. Їх відтворили за допомогою потужних світлових променів, неподалік того місця, де раніше стояли вежі-близнюки. Їхню проекцію створюють 88 ксенонових ламп потужністю у сім тисяч ватт. Уперше їх скерували у небо через півроку після падіння хмарочосів. Тепер світловою інсталяцією завершують вшанування кожної річниці трагедії.

  Густаво Боневарді, один із авторів ідеї світлового шоу: "Такий символ ми не сприймаємо, як щось скорботне. Для нас - це спосіб надихнути місто. Проекції є символом непохитності, стійкості - щось таке, що відображає силу людського духу".

  Не лише день, але вечір і ніч пам’яті за жертвами терактів 11-го вересня провели у різних державах цілого світу. В Італії засвітили вогні на третьому поверсі Колізею. Поряд провели хвилину мовчання - внаслідок терактів загинуло щонайменше десять італійців. У самопроголошеному Косові організували кінофестиваль, присвячений трагедії. Біля будівлі національного театру - запалили свічки.

  Блерім Джочі, директор кінофестивалю: "Нас було кілька митців, і ми вирішили зробити щось на противагу цій деструкції, цьому жаху, який бачили усі - під ударом опинився увесь цивілізований світ. Але зруйнувати легко, а от створити щось - значно важче. Наша ідея полягає у креативності".

  Данину пам’яті загиблим віддали і посольства Сполучених Штатів у Латинській Америці. Американський амбасадор у Перу закликав людей, попри скорботу, задуматися над тим, чого навчив людей страшний день 11-го вересня. У Колумбії ж на жалобну церемонію прийшли родичі двох десятків колумбійців, що загинули під час терактів.

  Хуліо Рестрепо, родич загиблого: "Мій небіж працював офіціантом у ресторані "Вікна світу", у Всесвітньому торговельному центрі. Тоді була не його зміна - треба було терміново підмінити товариша. І він погодився, на щастя для того, кого заміняв".

  Десять років тому 11-го вересня 19 терористів захопили чотири пасажирські літаки. Два з них скерували у вежі Всесвітнього торговельного центру. Один врізався у Пентагон, міністерство оборони США. Ще один упав у штаті Пенсильванія, хоча летів, наймовірніше, на Білий дім чи Капітолій. Від цього удару терористів стримали пасажири, ціною власного життя. Внаслідок подій 11-го вересня загинуло майже три тисячі осіб із понад 90-та держав.

  Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Кількість жертв корабельної аварії у Танзанії зросла до 240 осіб
  Наступний матеріал
  Масова демонстрація у столиці Чилі переросла у бійку
  Теги: