У світі відзначають день незрячих [репортаж, відео]

  13 листопада - в усьому світі відзначають день незрячих. У Дніпропетровську працює найбільший в Україні центр освіти інвалідів, де навчаються студенти з вадами зору та слуху. Тут готують майбутніх економістів та комп`ютерників – і окрім профільних дисциплін, вчать упевнено почуватися у суспільстві.

  Майбутній магістр економіки Олександр Бадикін вчиться за допомогою спеціальної комп`ютерної програми, яка озвучує конспекти і підручники. Це диво техніки значно пришвидшує навчання тих, хто живе у суцільній темряві. Вища освіта для людей з вадами зору – єдина надія не піти на завод виконувати механічну роботу.

  Регіональний центр освіти інвалідів утворили на базі Національної металургійної академії у 2004-ому. відтоді  вищу освіту тут отримали більше сотні студентів із вадами зору. Викладачі роблять ставку на слухове сприйняття. Кажуть - незрячі більш дисципліновані та зосереджені.

  Окрім освіти, навчання у великому колективі дає можливість студентам розвивати впевненість у собі та почуватися розкутіше у товаристві.

  Втім, навіть попри те, що держава зобов`язує підприємства брати на роботу інвалідів, працевлаштуватися випускникам практично неможливо.

  Наразі лише один випускник факультету отримав роботу за фахом. Тож, жартують майбутні економісти й комп`ютерники, отримавши дипломи, підуть у масажисти. Адже природа нагородила їх надчутливими руками.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровск, 5 канал

  Попередній матеріал
  Перемир`я лідерів Росії та Японії
  Наступний матеріал
  День доброти відзначають у світі
  Теги: