У світі стартувала ялинкова лихоманка

  Ялинкова лихоманка - у світі. До католицького різдва лишається більше трьох тижнів, а святкові ялинки вже запалили в Сполучених Штатах, Британії та Японії.

  Головна ялинка Нью-Йорка - рід стінами Рокфелер-центру. Її там запалюють щоріздва ось уже понад 80 років. Цього разу у центрі уваги - дерево заввишки 22 метри, віком 75 років. Лише на прикрашання цієї красуні пішло два тижні. Увінчує ялинку триметрова зірка з кристалів "сваровські".

  Виросла ялинка на подвір`ї місцевого пожежника Пітера Ектона - він був одним з тих, хто гасив Всесвітній торговельний центр 11 вересня 2001 року.

  Пітер Ектон, дарувальник ялинки: "Я був пожежником під час сумних подій 11 вересня. Люди цього міста - дивовижні! Це - велике "дякую" Нью-Йорку. Це також подяка всьому американському народу".

  Хіба що позаздрити нью-йоркцям можуть мешканці Британських островів. Там - через кількарічну негоду - у продажу поменшало живих ялинок. І ті, що є - коштують захмарно - від 90 фунтів (або ж тисячі гривень) за невеличку породисту красуню.

  Роберт Морган, представник Британської асоціації вирощування ялинок: "Дефіцит виник з різних причин. Зокрема, минулої зими в Данії, яка є основним екпортером ялинок, був дуже сильний мороз. Там пошкоджено близько тридцяти відсотків дерев".

  Дефіцит живих ялинок підживлює попит на штучні. Тим більше, такі дерева - більші, яскравіші та барвистіші за справжні. Часом - узагалі мало нагадують ялинки, але святковий настрій - забезпечують. Так, у Японії - в одному з акваріумів - різвяне дерево звели з винних келихів, у кожний посадили по медузі.
   
  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Європейські аеропорти призупинили роботу через негоду
  Наступний матеріал
  В світі пройшли численні акції до дня боротьби ВІЛ-СНІДу
  Теги: