У світі через можливість терактів засоби безпеки на авіарейсах стали жорсткішими

  Заходи безпеки на авіарейсах стають більш суворими. Велика Британія, Сполучені Штати, Німеччина, Об`єднані Арабські Емірати - запроваджують додаткові обмеження, щоби уникнути нових терористичних атак. Лондон уже скасував повітряне сполучення з Єменом і Сомалі. Правоохоронці стверджують, що вибухівка, знайдена на літаках у Британії та Еміратах, походить саме з цих країн.

  Про високу ймовірність нових терактів під час авіаперевезень попереджають фахівці зі Сполучених Штатів та Об`єднаних арабських еміратів. Адже бомби на двох літаках - у Британії та Еміратах - виявили тільки завдяки попередженню колишнього терориста, який погодився співпрацювати з правоохоронцями. Наразі міжнародні групи дослідників вивчають знайдені докази.

  Кевін Баррі, фахівець з вибухових пристроїв, Нью-Йорк: "Вибуховий пристрій спеціально розробили, щоби його можна було якісно сховати. Він пройшов усі етапи перевірки. Ми працюємо над тим, щоби ускладнити контроль і уникнути цього в майбутньому".

  Країни, у яких ледь не сталися вибухи, посилюють заходи безпеки. Велика Британія вже скасувала авіасполучення з Єменом. Відтепер країна заборонила завезення вантажів із Сомалі через можливий зв`язок між Аль-Каїдою в Ємені та сомалійськими терористами - поки що на місяць. 

  Девід Кемерон, прем`єр-міністр Великої Британії: "Вибухові пристрої провезли з Ємену до Еміратів, Німеччини, Великої Британії, Сполучених Штатів. Це свідчить про те, що увесь світ зацікавлений у якнайшвидшому розв`язанні проблеми. Британія вже бореться з терористами в Афганістані. Ми також співпрацюватимемо з колегами в арабському світі, щоби викорінити терористичну загрозу з Аравійського півострова".

  Німеччина поки що скасувала авіазв`язок тільки з Єменом. США та Емірати - посилили пильність в аеропортах. Білий дім наголошує, що особливу увагу необхідно приділяти вантажам без зворотньої адреси. Найбільші компанії з авіаперевезень уже відмовилися працювати з Єменом. Усі перевізники планують розробити нові процедури перевірки вантажів на авіарейсах. А саме - запровадити міжнародні правила безпеки, яких дотримуватимуться всі країни. 

  "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Таїланд потерпає від повеней - 100 людей загинуло
  Наступний матеріал
  У британському місті Селфорд стався вибух газу в трьох житлових будинках
  Теги: