У столиці Лівії військові та поліцейські застосували проти мітингувальників зброю

  Сутички протестувальників із силовиками розпочалися в столиці Лівії - Тріполі. Військові та поліцейські застосували проти мітингувальників бойові набої. За даними правозахисників кількість загиблих під час масових заворушень зросла до 233 людей. Туреччина вже розпочала евакуацію своїх громадян із цієї країни. Тим часом не вщухають антиурядові протести в Ємені та Бахрейні. Прибічники опозиції всю ніч залишалися на вулицях столиць обох країн.

  Тисячі людей закликають владу піти у відставку та гуртуються біля найбільшого університету Тріполі. В другому за величиною лівійському місті - Бенгазі - місцевий гарнізон, за різними даними, здався прибічникам опозиції або перейшов на їхній бік. Син лідера країни - Саїф Каддафі - звернувся до нації по державному телебаченні. Він заявив, що Лівія перебуває на порозі громадянської війни і попередив - армія захищатиме конституційний лад до останнього набою.

  Саїф Каддафі, син Муаммара Каддафі: "Військові відкривають вогонь по мітингувальникам, захищаючи свої бараки. Обидві сторони припустилися помилок. Лівія - це не Єгипет. Вона складається з племен і кланів, а не з політичних партій. Всі знають свої обов`язки і виконують їх. Якщо цей порядок буде порушено - в країні почнеться хаос".

  Близько тисячі протестувальників провели ніч біля університету в столиці Ємену - Сані. Вони заявили, що будуть залишатися на вулицях міста поки президент Салех не піде у відставку. Прибічники опозиції спалюють фотографії глави держави та прапори правлячої партії.

  Перший протестувальник: "Президент та члени його родини мають відректися від влади. Це єдиний спосіб об`єднати країну".

  Другий протестувальник: "В Тунісі та Єгипті народ зміг подолати режим. Тепер люди там живуть вільно. Якщо президент Салех добровільно піде у відставку - він залишиться в історії мудрим правителем".

  Не залишають наметове містечко мітингувальники й у столиці Бахрейну - Манамі. Вони облаштували пересувну кухню й заявляють, що готові до проведення тривалих протестних акцій. Прибічники опозиції вимагають відставки прем`єр-міністра, який є дядьком короля Бахрейну і перебуває на своїй посаді вже сорок років поспіль.

  Хоссен Касар, прибічник опозиції: "Ми не хочемо більше бачити цей уряд. Люди вимагають якнайшвидшої відставки кабінету міністрів. Ми будемо жити тут, поки влада не піде на поступки".

  Уряд Тунісу вимагає у Саудівської Аравії видати поваленого президента Зін Абідіна Бен Алі. Його хочуть судити за придушення виступів опозиції та незаконне привласнення значних матеріальних цінностей. Напередодні туніська поліція знайшла в палаці Бен Алі таємні схованки зі скарбами.

  Олександр Войтко, "5 канал" 

  Попередній матеріал
  В Естонії оголосили день жалоби за загиблими дітьми-сиротами
  Наступний матеріал
  Тисячі американців виступили проти скорочення дотацій профспілкам
  Теги: