У Стамбулі відкрили міст-рекордсмен через Босфор

  Переправа має вісім швидкісних смуг та двоколійну залізницю. Відтепер це один із найширших мостів у світі і найдовший підвісний міст із залізничними коліями

  У Стамбулі відкрили третій міст через протоку Босфор. Урочистості зібрали усю політичну еліту Туреччини та тисячі громадян. Для 11 мільйонів жителів узбережжя це визначна подія.

  Міст рекордсмен. Так вже охрестили нову переправу через Босфор. Він має вісім швидкісних смуг та двоколійну залізницю. Відтепер це один із найширших мостів у світі – 59 метрів. Водночас і найдовший підвісний міст із залізничними коліями. Загальна протяжність конструкції – 2164 м. А на додачу найвищий у світі за висотою мостових опор – 322 метри. Міст має комбіновану конструкцію – вантово-підвісний.

  Узбережжя Босфору щільно заселене. Тому для понад 11 мільйонів людей, які живуть по обидва боки протоки, відкриття мосту справді визначна подія.

  Міст назвали на честь султана Явуза Селима. Він упродовж свого правління вдвічі збільшив територію Османської імперії. Проїзд мостом буде платним. Для легковиків 3 долари, для вантажівок – 15. Міст стане найбільшим із трьох переправ через протоку Босфор, яка розділяє азійську частину Туреччини – Анатолію, з її європейською частиною Фракією.

  Будівництво мосту почали в 2013 році. Інвестиції Туреччини та міжнародного консорціуму склали понад 3 мільярди доларів. Міст є частиною північно-мармурової кільцевої дороги, будівництво якої має завершитися у 2019 році.

  Попередній матеріал
  У столичному парку вирубали 40 соток дерев під АЗС
  Наступний матеріал
  Вогнева злива в Широкиному: окупанти відпрацьовують нещодавній "гумконвой"

  Кількість жертв зіткнення кораблів у Босфорі зросла до трьох

  Зіткнення суден у Босфорі: з'явились подробиці інциденту та інформація про жертви

  Зіткнення у Босфорі: рух суден протокою перекрито – ЗМІ

  Туреччина закінчила будівництво третього мосту через Босфор