У США згадують жертв теракту 9/11 (репортаж)

  Восьмі роковини терактів 11-го вересня вшановують у США. Жалобні церемонії розпочалися іще з ночі поминальними службами у церквах. Головна церемонія відбувається у Нью-Йорку, неподалік місця, де стояли вежі-близнюки Всесвітнього торговельного центру.

  Чотири раи 11 вересня Манхеттен завмирає у мовчанні. Люди вшановують найтрагічніші моменти теракту. Коли перший і другий літаки врізалися у вежі Всесвітнього торговельного центру і коли обидва хмарочоси впали. Мовчанням шанує пам`ять загиблих не лише Нью-Йорк, але й ціла країна, згадуючи один з найжахливіших днів у своїй історії. Першу хвилину мовчання президент Барак Обама провів у Білому домі. Потім - вирушив на жалобні заходи поблизу Пентагону.

  Протягом поминальної церемонії на Манхеттені зачитують прізвища жертв теракту. Їх майже три тисячі. Це ті люди, що загинули у чотирьох літаках, під уламками будівель, і від наслідків злочину. Їхні портрети родичі приносять із собою. Зачитують імена по черзі, рідні і волонтери. Заходи проводять поблизу місця, де стояли вежі-близнюки. Ця територія - закрита, але близьким дозволяють зайти і покласти квіти. На церемонії виступають високопосадовці, зокрема, віце-прем`єр США Джозеф Байден.

  11-го вересня 2001-го року у Сполучених Штатах сталася серія скоординованих терактів. Зловмисники, що їх пов`язують із Аль-Каїдою, захопили чотири пасажирських літаки. Два з них врізалися у вежі Всесвітнього торговельного центру у Нью-Йорку, один впав поблизу Пентагону, інший - у штаті Пенсильванія. Точні мотиви і замовники трагедії - досі вивчають експерти. Атаку смертників називають відповіддю на воєнну політику американців на Близькому Сході. Утім є скептики, що покладають провину за організацію терактів і на тодішнього президента США Джорджа Буша.  

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Найбільшу в Європі виставку зброї відкрили у Лондоні (репортаж)
  Наступний матеріал
  Савченко пішов у відставку й звинуватив Ющенка в фінансових оборудках
  Теги: