У США вшанували 10-ті роковини терактів 11.09.2001

  У Сполучених Штатах відзначають роковини найбільшого теракту в історії країни. Рівно 10 років тому через пряме влучення двох пасажирських літаків обвалилися вежі Всесвітнього торгового центру. Третій лайнер упав на Пентагон, а четвертий - у поле, в штаті Пенсильванія. Загинули майже три тисячі людей. Невдовзі після 11-го вересня Сполучені Штати оголосили війну тероризму та почали бойові дії в Іраку та Афганістані.

  Хвилинами мовчання, слізьми та промовами вшанували жертв 11-го вересня у Сполучених Штатах - у всіх трьох місцях, де атакували терористи.

  У місті Шенквіл, в штаті Пенсильванія, згадували екіпаж та пасажирів рейсу "Юнайтед 93". Чотири десятки людей пожертвували життям, перехоплюючи літак в терористів. Лайнер упав посеред поля, не зачепивши нікого на землі.

  Літак рейсу "Амерікан 77" розбився у Пентагоні. Загинули шість десятків людей на борту та понад сотня - у військовому відомстві. Близько половини з них були армійцями.

  Майк Мюллен, голова об`єднаного комітету голів штабів: "Найперше - хочу висловити глибокі співчуття понад двом мільйонам американців, що носять форму армії США. Жодна музика, жодні слова, жодна молитва не виразять вашого горя".

  Найбільше життів 11-те вересня 2001-го забрало в Нью-Йорку. Померли півтори сотні людей з рейсів "Амерікан 11" та "Юнайтед 175". І ще - понад дві з половиною тисячі під уламками Всесвітнього торгового центру. Після удару літака одна з веж простояла годину, друга - півтори. Нині на місці їхніх фундаментів - два басейни. На чорних стінках - вибиті імена загиблих. У роковини три тисячі прізвищ зачитували вголос, перериваючись на хвилини мовчання та промови. Чинний президент США Барак Обама звернувся до громадян з молитвою, а його попередник - зачитав листа Аввраама Лінкольна:

  Джордж Буш, президент США (2001-2009): "Молюся, що би Отець Небесний вгамував ваші муки та втрати, щоби у ваших серцях лишилися тільки теплі спогади про близьких та гордість за людей, які поклали життя на вівтар свободи".

  З трьох тисяч людей, які загинули внаслідок терактів, понад чотири сотні були пожежниками, рятувальниками, лікарями чи поліцейськими.

  Ксенія Новікова, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  У Празі вшанували пам`ять загиблих в Росії чеських хокеїстів
  Наступний матеріал
  Мусульмани протестували проти агресивної зовнішньої політики США
  Теги: