"Оскари" за найкращий фільм, адаптований сценарій і монтаж отримав фільм "Операція Арго" американського режисера Бена Аффлека. У стрічці йдеться про порятунок агентом ЦРУ шістьох працівників посольства Сполучених Штатів з Ірану у 1979-му році. За найкращу картину статуетку Аффлеку вручали актор Джек Ніколсон та - відеозв`язком з Білого дому - перша леді США, Мішель Обама.
Бен Аффлек, режисер фільму "Операція Арго": "Дякую всім, хто працював над цим фільмом. Особливо хочу відзначити колег з Канади та Ірану. В Тегерані й зараз люди живуть у жахливих умовах. Також дякую своїй дружині".
Тайванський митець Енг Лі, який зняв фільм "Життя Пі", отримав "Оскар" за найкращу режисуру. Його стрічка також зібрала премії американської академії кіномистецтв за сценарій, візуальні ефекти та операторську роботу.
Енг Лі, режисер фільму "Життя Пі": "Дякую за цю нагороду богу кінематографу! Поділюся "Оскаром" з трьома тисячами людей, які працювали разом зі мною над фільмом. Дякую їм за щиру віру в нашу історію та незабутню подорож під час зйомок".
Рекордсменом за кількістю "Оскарів" серед акторів на 85-й церемонії став Деніел Дей-Люїс. Його статуетка за роль у фільмі "Лінкольн" стала третьою в кар`єрі. Раніше актора відзначали за стрічки "Моя ліва нога" й "Нафта". Найкращою ж актрисою визнали Дженіфер Лоуренс за роль у картині "Мій хлопець - псих". Вона так поспішала отримати премію, що впала перед сценою. Після цього глядачі аплодували їй стоячи.
Деніел Дей-Льюїс, найкращий актор 2012 р.: "Досі не розумію, як мені вдалося отримати всі ці "Оскари". Мабуть, завдячую ними везінню, яке супроводжує мене впродовж життя. Дякую Академії за таку честь".
Дженніфер Лоуренс, найкраща актриса 2012 р.: "Ви засмутилися, що я впала, і тому аплодуєте стоячи. Це дуже приємно, хоча я й трохи засоромилася. Всі актриси, представлені в кожній з номінацій, були неперевершеними. Ваша гра надихає мене на нові звершення. Дякую вам!"
Найкращими актором і актрисою другого плану стали Кристоф Вальц з "Джанго вільного" і Енн Хетеуей зі "Знедолених". Серед фільмів іноземною мовою перемогло "Кохання" Міхаеля Ханеке. А серед анімаційних стрічок - мультик "Хоробра серцем" від студії "Піксар". Всього переможців визначили у 24 номінаціях. Заповідні статуетки таємним голосуванням розподіляють близько 6 тисяч членів Американської академії кіномистецтв.
Олександр Войтко, 5 канал.