У США щороку гине близько півмільйона диких птахів через промислове використання енергії вітру [відео]

  Промислове використання енергії вітру шкодить природі Сполучених Штатів - адже щороку від вітряків гине півмільйона пернатих. Утім в індустрії відповідальності за зменшення популяції птахів не визнають.

  Замість ширяти безкраїми просторами Сполучених Штатів, цей яструб на ім`я Соломон живе у вольєрі. 13 років тому, коли пернатому був лише рік, він опинився між лопатями вітряка.

  Венді Вінстед, зоолог: "Вітряк підрізав йому крило до зап`ястків. Він пролежав близько тижня, перш ніж його знайшли".

  Соломону пощастило. Він вижив. На відміну від 70 беркутів, які щороку гинуть від вітряків у США. Під час роботи лопаті можуть розвивати швидкість до 270-ти кілометрів за годину, утворюючи коловороти на зразок торнадо. За першої президентської каденції, Барак Обама запровадив податкові канікули для індустрії вітряків - 1 мільярд доларів щорічно. Відтак кількість генераторів енергії зросла вдвічі, збільшилася й кількість жертв серед пернатих. За підрахунками природоохоронців, кожен рік вітряки у США вбивають близько півмільйона диких птахів, серед яких - чимало представників рідкісних видів. Природоохоронці скаржаться - за нинішньої влади індустрії зеленої енергії дозволили шкодити природі.

  Келлі Фюллер, представник товариства захисту птахів: "Щодо індустрії вітряків застосовують подвійні стандарти. Ці компанії ніколи не притягалися до відповідальності за вбивство птахів, як буває із нафтовими, газовими й іншими енергетичними підприємствами. Ми виступаємо проти цього, бо така політика - неправильна".

  У Вашингтоні кажуть, що розуміють проблему.

  Кен Салазар, екс-міністр внутрішніх справ США: "Ми намагаємося з`ясувати, як нам віддалити вітряки від місць, де літають ті птахи, яких треба захистити".

  Утім попри критику, вітряки й досі є основою енергетичного плану Барака Обами переведення США на зелену енергію.
   
  Мирослава Пеца, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Кулінича повернули на посаду директора "Київської фортеці"
  Наступний матеріал
  В Афінах торговці безкоштовно роздавали овочі та фрукти
  Теги: