У США щороку гине близько півмільйона диких птахів через промислове використання енергії вітру [відео]

  Промислове використання енергії вітру шкодить природі Сполучених Штатів - адже щороку від вітряків гине півмільйона пернатих. Утім в індустрії відповідальності за зменшення популяції птахів не визнають.

  Замість ширяти безкраїми просторами Сполучених Штатів, цей яструб на ім`я Соломон живе у вольєрі. 13 років тому, коли пернатому був лише рік, він опинився між лопатями вітряка.

  Венді Вінстед, зоолог: "Вітряк підрізав йому крило до зап`ястків. Він пролежав близько тижня, перш ніж його знайшли".

  Соломону пощастило. Він вижив. На відміну від 70 беркутів, які щороку гинуть від вітряків у США. Під час роботи лопаті можуть розвивати швидкість до 270-ти кілометрів за годину, утворюючи коловороти на зразок торнадо. За першої президентської каденції, Барак Обама запровадив податкові канікули для індустрії вітряків - 1 мільярд доларів щорічно. Відтак кількість генераторів енергії зросла вдвічі, збільшилася й кількість жертв серед пернатих. За підрахунками природоохоронців, кожен рік вітряки у США вбивають близько півмільйона диких птахів, серед яких - чимало представників рідкісних видів. Природоохоронці скаржаться - за нинішньої влади індустрії зеленої енергії дозволили шкодити природі.

  Келлі Фюллер, представник товариства захисту птахів: "Щодо індустрії вітряків застосовують подвійні стандарти. Ці компанії ніколи не притягалися до відповідальності за вбивство птахів, як буває із нафтовими, газовими й іншими енергетичними підприємствами. Ми виступаємо проти цього, бо така політика - неправильна".

  У Вашингтоні кажуть, що розуміють проблему.

  Кен Салазар, екс-міністр внутрішніх справ США: "Ми намагаємося з`ясувати, як нам віддалити вітряки від місць, де літають ті птахи, яких треба захистити".

  Утім попри критику, вітряки й досі є основою енергетичного плану Барака Обами переведення США на зелену енергію.
   
  Мирослава Пеца, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Кулінича повернули на посаду директора "Київської фортеці"
  Наступний матеріал
  Копію древньоруського бойового човна відправили до музею у селищі Копачів [відео]
  Теги:
  Loading...