У США розслідують інцидент з вибухівками у посилках [відео]

  Спільне розслідування почали спецслужби США та Британії. З`ясовують хто і навіщо надіслав до Америки посилки із вибухівкою. Дві коробки перехопили на півшляху. За словами президента Обами, призначалися вони - юдейським громадам Чикаго. Поки що невідомо - чи планувався справжній напад, чи - терористи перевіряли пильність авійційної служби безпеки.

  Підозрілі пакунки із картриджами для принтерів, з вибухівкою замість чорнил, виявили у двох різних містах. Неподалік Лондона - у вантажному літаку компанії UPS,  в Дубаї - серед посилок її конкурента - FedEx.

  За даними американської преси, у посилках був пентрит. Саме цей вид вибухівки намагався використати торік терорист-нігерієць торік у Детройті  на борту літака, що прямував з Амстердама. 100 грамів цієї речовини досить, щоби рознести легковий автомобіль. Тодішню спробу теракту пов`язали із єменським крилом Аль-Каїди. За офіційною версією, звідти ж відправили і заміновані посилки.

  За даними Нью-Йорк Таймс, окрім вибухівки в одній з посилок був мобільний телефон, в іншій - таймер. Однак поки невідомо, чи пристрої були готові до детонації. Не чекаючи на висновки експертів, кур`єрські компанії заморозили роботу в Ємені, а США та Британія посилили заходи безпеки в аеропортах. 

  Попри те, що вибухівка не дісталася місця призначення, у Сполучених Штатах сприймають інцидент серйозно. Провину за нього покладають на "Аль-Каїду". Кажуть - останнім часом вона схиляється саме до таких - низькотехнологічних та розрізнених нападів - які складно простежити та виявити. 

  Попередній матеріал
  Від потужних злив потерпає Туреччина
  Наступний матеріал
  31.10.2010 о 4:00 Україна переходить на зимовий час
  Теги: