У США пильніше контролюватимуть тютюнову промисловість (репортаж)

  Боротьбу за здоров`я нації - розгортають у США. Держава пильніше контролюватиме тютюнову промисловість. Так вирішив Конгрес. Президент Барак Обама це вітає і називає - історичним кроком.

  Конгрес США переміг тютюнове лоббі. Так називають останнє голосування законодавців. Запровадження державного контролю - об`єднало демократів та республіканців. Проти - виступили лише сімнадцять конгерсменів. Прихильники документа стверджують: це переламне рішення дозволить суттєво зменшити кількість курців у країні. Опоненти ж зауважують: держава не повинна - так агресивно втручатися у бізнес.

  Майк Куіглі, конгресмен від демократів: "Держава нарешті змусить тютюнові компанії припинити брехню і говорити правду про куріння. Стільки років розповідали нам про свій товар, а правду приховували. Тепер всі повинні знати: вони продають хвороби та смерть".

  Вірджинія Фокс, конгресмен від республіканців: "Ми голосували проти цього законопроекту, адже він передбачає контроль за бізнесом на національному рівні. На нашу думку, все повинно залишатися, як є. Кожен штат має встановлювати власні правила. Документ лише додасть бюрократії".

  Згідно з законопроектом, Американська харчова та фармацевтична адміністрація відтепер має право обмежувати кількість нікотину у цигарках. Вона ж - видаватиме дозволи на нову продукцію, яку компанії планують випускати. Заборонять також називати цигарки легкими та м`якими, та додавати до них різноманітні присмаки. Під замком тепер - реклама тютютнових виробів, спрямована на молодь. Кинуть усі сили саме на попередження паління серед неповнолітніх. Адже щодня - курцями стають три з половиною тисячі молодих американців.

  Барак Обама, президент США: "Більше двадцяти п`яти років лідери обох партій боролися з тютюновими виробниками, які продавали свою продукцію дітям. Нарешті ми перемогли, це знакова подія у Вашингтоні".

  За статистикою, нині курить кожен п`ятий мешканець Сполучених Штатів. Про небезпеку куріння заговорили лише в 1964-му. Тоді встановили, що згубна звичка призводить до раку легенів. Щороку від хвороб, спричинених курінням, у США помирає чотириста сорок тисяч людей.

  Олександра Ткаченко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.77Мб)

  Попередній матеріал
  Свято ткаль і вишивальниць у Пирогові
  Наступний матеріал
  Британська королева відзначила офіційний День народження
  Теги:
  Loading...