Реортерua

У США померла "легенда космосу" – перший американський астронавт

Джон Гленн став найстарішою людиною, яка побувала у космосі

У США помер астронавт Джон Гленн, що першим з американців здійснив орбітальний космічний політ. Йому було 95 років, повідомляє УНІАН з посиланням на Reuters.

"Його смерть засмутила нас. Ми схиляємо наші голови і розділяємо горе з його коханою дружиною Енні", - зазначив губернатор Огайо Джон Касіч. А президент США Барак Обама у своїй заяві зазначив, що з відходом Джона Гленна американці втратили кумира.

"Коли Джон Гленн стартував з мису Канаверал у кораблі "Атлас", він підніс надії нації. І коли його космічний корабель через кілька годин приводнився, перший американець на орбіті Землі нагадав нам, що, маючи мужність і бажання до досліджень, немає обмежень у висотах, яких ми разом можемо досягти", - сказав Обама.

Новообраний президент США Дональд Трамп на своїй сторінці у Twitter написав, що США втратили "видатного першовідкривача неба і космосу в особі Джона Гленна. Він був героєм і надихав цілі покоління на майбутні дослідження".

Як відомо, Гленн був останнім з американських космонавтів, які літали на одномісних кораблях "Меркурій". Він став першим американським астронавтом (і третьою людиною у світі після радянських космонавтів Юрія Гагаріна і Германа Титова), який здійснив орбітальний космічний політ, провівши на орбіті 4 години 55 хвилин і 23 секунди.

У свої 77 років, він здійснив політ на шатлі "Діскавері", ставши найстаршою людиною, що побувала в космосі.

Джон Гленн - ветеран Другої світової та Корейської воєн. У 1974 році Гленн був обраний в сенат США від Демократичної партії. Він представляв штат Огайо сенатором протягом 24 років.

Реортерua

Нагадаємо, у лютому цьогоріч помер американський космонавт, який побував на Місяці - Едгар Мітчел. Йому виповнилося 86 років.

Попередній матеріал
На черзі – тріалог: Представник України при ЄС розповів про порядок затвердження безвізу
Наступний матеріал
Полторак: Міноборони Німеччини направить військових консультантів до України

Помер американський космонавт, який побував на Місяці

Помер перший космонавт-українець Павло Попович

Три космонавти повернулись на Землю після тривалого перебування у космосі

Помер радянський космонавт Константин Феоктістов