У США намагаються здолати вогняну стихію у штаті Техас

  У США намагаються здолати вогняну стихію - у штаті Техас горять ліси на тринадцяти тисячах гектарів. Пожежникам заважає приборкати вогонь потужний вітер. Із небезпечних районів - евакуюють місцевих мешканців.

  Вогонь знищує усе на своєму шляху. Лісові пожежі у Техасі вже дісталися житлових кварталів. П`ятсот будинків згоріли вщент. Влада терміново евакуювала понад п`ть тисяч людей. Боротися зі стихією вкрай складно -  через потужний вітер і суху погоду.

  Нашій сім`ї дали всього 15-ть хвилин на евакуацію. Завжди думаєш, що це може трапитися з ким завгодно, але не з тобою.

  Житель Техасу: "Мені дуже страшно. Я не можу спати. Постійно прокидаюся і думаю, що сталося з моїм будинком. Нас евакуювали дуже швидко, і я не знаю як тепер жити далі".

  Усіх евакуйованих розміщують у тимчасових таборах. Постраждалих особисто навідав губернатор штату Техас - Рік Перрі. Через стихію він перервав свою передвиборну кампанію у Південій Кароліні і скасував візит до Каліфорнії. 

  Рік Перрі, губернатор штату Техас: "Відверто кажучи, я навіть не думаю про політику. Головне заараз  - піклуватися про людей. Їхні життя та майно у небезпеці. Ось, що важливо!"

  Нині у Техасі нараховують більше ніж шістдесят займань. Вітер штормової сили роздмухує вогонь, і гасити маштабні пожежі поки що можна лише з повітря. На боротьбу зі стихією кинули десятки одиниць пожежної техніки, зокрема і гелікоптЕри. Задіяні близько 250-ти вогнеборців. Лісові пожежі спричинила рекордна спека.  Останні кілька місяців стовпчики термометрів трималися на позначці у сорок градусів тепла. ЦьогорІч Техас уже вдруге потерпає від лісових пожеж. У квітні вигоріли тисячі гектарів лісу. А наприкінці травня маштабні пожежі вирували у штаті Аризона.

  Ганна Ільїних, "5 канал"

  Попередній матеріал
  До 41-ї людини зросла кількість жертв тайфуну "Талас" у Японії
  Наступний матеріал
  Меморіал у пам`ять про загиблих під час терактів 11-го вересня 2001-го року відкрили в Лондоні
  Теги: