У США активісти руху "Захопи Уолл-Стріт" зупинили роботу найбільших портів Західного узбережжя

  У США активісти руху "Захопи Уолл-Стріт" зупинили роботу найбільших портів Західного узбережжя. Сотні демонстрантів перегородили під`їзди до портових терміналів.

  Нова акція прокотилася від Каліфорнії та досягла Аляски на півночі. У канадському Ванкувері демонстранти теж вийшли протестувати до порту. Активісти виступали під гаслом "Закрий Уолл-Стріт на березі". За один день мітингарі спромоглися зупинити роботу трьох найбільших портів західного узбережжя Сполучених Штатів - в Окленді, Портленді та Лонг-В`ю. Згодом до кількості захоплених портів додалися морські вокзали в Х`юстоні, Такомі та Сієтлі. Результат акції потішив активістів.

  Клер Даглас, протестувальниця: "Ми наступили їм на болючий мозоль. Ми зупиняємо їхню роботу. Лише тут, у порту Окленда через нас вони втратили мільйони доларів, їхні збитки наближаються до десяти мільйонів. Утрата навіть одного відсотка прибутків - це вже величезна сума".

  Попри зливу та низьку температуру демонстрація у порті Лонг-Біч у Каліфорнії зібрала кількасот портестувальників. Вони перегородили дорогу до терміналів і паралізували їхню роботу. Адміністрації водного вокзалу довелося відпустити працівників додому. Поліція пильнувала порядок і намагалася розчистити шлях до терміналів  - кийками. П`ятьох протестувальників затримали за звинуваченнями у дрібних правопорушеннях.

  Шейк Андерсон, протестувальник: "Нас - 99 відсотків. Ми справді працюємо. Той водій вантажівки сказав, що  мушу влаштуватися на роботу. Але це і є наша робота. Ми загострюємо увагу на  соціальних проблемах, про які замовчують. Тому світовим корпораціям, що панують світом, стає непереливки".

  Однак водій вантажівки має власний погляд на протест. Каже, демонстранти відбирають у нього шматок хліба.

  Арун Кумар, водій вантажівки: "Жодної користі від цього протесту я не маю. Я власник і водій вантажівки, і через них я зазнаю збитків".

  Акцією у портах - рухові вдалося надихнути інших активістів на подальшу боротьбу. Рух "Захопи Уолл-Стріт" зародився у Нью-Йорку у вересні і швидко поширився світом. Зупинкою портів протестувальники намагаються привернути увагу влади до старих проблем. Вони вимагають запровадження справедливого оподаткування в обмін на нинішню систему, за якої заможні американці сплачують менше податків за бідних.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Різдво настало раніше для мешканців британського зоопарку "Віп-снейд"
  Наступний матеріал
  Зоопарк Единбурга уперше презентував журналістам раритетного мешканця
  Теги: