У смітті потонула мексиканська столиця

  У смітті потонула мексиканська столиця. У місті закрили одне з найбільших звалищ світу. Сортуванням і переробленням непотребу - планує розв`язати проблему міська влада.

  20-мільйонний мегаполіс потонув у смітті. В останній день 2011 в Мехіко закрили звалище Бордо Поньєрте - одне з найбільших у світі. Від Нового року - сім сотень міських сміттєвозів припинили відвозити туди понад 12 тисяч тонн відходів. Саме стільки сміття щодня залишають по собі мешканці мексиканської столиці. Відтак люди виносять пакети на колишні зупинки сміттєвозів. Але ті - відзвозити непотріб не встигають, тож тонни відходів залишаються на вулиці.  

  Мартін Відал, оператор прибиральної машини: "Ми не встигаємо позбуватися сміття. Ми не маємо куди його перевозити. Прибиральним машинам ніколи його завантажувати, адже цей процес триває від шести до семи годин".

  Мешканці змушені власноруч прибирати вулиці. Феліпе Лара, власник меблевої крамниці, щодня замітає територію перед своїм магазином.

  Феліпе Лара, мешканець Мехіко: "Сусіди приходять і скидають тут своє сміття, а я маю прибирати, адже тримаю тут магазин меблів. Але коли приїжджають  спеціальні машини, вони забирають лише те, що можуть. Решту - лишають ось тут і хтось знову мусить прибирати".

  Коли мер Марсело Ебрард закривав звалище, він очікував на інший ефект. Міський голова хотів перетворити Мехіко на зелене місто. За підрахунками екологів, закриття звалища зменшить щорічні викиди міських парникових газів на два мільйони тонн. Тож у мерії вже ухвалили проект з перероблення сміття. У місті почали з`являтися контейнери для різних типів відходів. На думку міських чиновників, сортування - розвяже проблему брудних вулиць.

  Міністр розвитку інфраструктури Мехіко: "Це радикально розв`яже проблему сміття у Мехіко. Зараз сміттєвози забирають відходи лише вранці. Мешканці, які працюють не чекають на приїзд машини, і виносять його звечора. Тож замість того, щоби шукати людей, які віднесли сміття у неправильне місце, ми надамо їм змогу виносити його коли завгодно. Це набагато зручніше".

  У Мехіко вже побудували кілька сортувальних центрів. Проте поки що переробляється  лише 15 відсотків відходів  - порівняно з європейським показником у 60 відсотків.

  "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Від масштабних повеней потерпає Бразилія
  Наступний матеріал
  Найближчим часом міліція скаже хто винен в резонансному ДТП на Хмельниччині
  Теги: