У Швейцарії відбувся перший у світі референдум про запровадження гарантованого доходу – $2,5 тис. на місяць

За попередніми даними, 78% учасників референдуму проголосували "проти"

У Швейцарії відбувся перший у світі референдум про запровадження гарантованого доходу. Голосування ініціювала група громадських активістів, повідомляє Deutsche Welle.

За попередніми даними дослідницького інституту gfs.bern, 78% учасників референдуму в Швейцарії висловилися проти запровадження безумовного базового доходу. Офіційні результати очікуються ввечері.

Якби швейцарці проголосували позитивно, за цим законом, кожен дорослий швейцарець отримував би $2,5 тис на місяць незалежно від того, чи є в нього робота. А дитина має отримувати 565 євро. При цьому допомога по безробіттю, соціальна допомога та пенсії мають бути скасовані.

Прихильники такої "додаткової заробітної плати" мотивують своє рішення скороченням робочих місць через роботизацію. А от противники закону кажуть, що гарантована виплата грошей всім без розбору не є справедливою. Жодна з політичних партій в країні так само не схвалює цю ідею. 

Стефан, прихильник ідеї, говорить: "Я проголосував "за". Я думаю, що люди все одно будуть працювати, бо це сенс їхнього життя. Якщо ухвалити цю пропозицію, вони працюватимуть навіть продуктивніше, це гарний стимул".

А от противниця ідеї Мелані заявила: "Я проголосувала "проти". Ця ідея створює ризик зменшення солідарності в суспільстві. Люди просто отримають гроші, щоб покривати свої базові потреби. Натомість вони перестануть піклуватися про інших, оскільки не відчуватимуть відповідальності".

Якщо пропозицію все ж ухвалять, Швейцарія стане першою у світі державою, де кожна доросла людина отримує кошти на прожиття.

Як повідомляв 5.ua, НБУ отримає кредит у $200 млн від центробанку Швейцарії. 

Попередній матеріал
Автобус з чеськими туристами обстріляли у Франції
Наступний матеріал
У Сирії російські та урядові війська скинули авіабомби на Алеппо – щонайменше 18 загиблих

Швейцарія відправила на Донбас медикаменти та хімічні засоби очищення води

Швейцарія надасть Україні $200 млн на поповнення золотовалютних резервів

У Швейцарії офіційно відкрили найдовший і найглибший тунель у світі

Пограбування у Швейцарії: зловмисники в’їхали у вітрину ювелірної крамниці

23 новобранці швейцарської гвардії присягнули на вірність Папі Римському

Олімпійський вогонь прибув до Швейцарії