У Сенегалі зростає кількість дерматологічних захворювань [відео]

  Темна сторона відбілюючої косметики. Із зростанням популярності освітлювальних засобів, у Сенегалі зростає кількість дерматологічних захворювань. За статистикою, близько 2 третин сенегалок відбілюють шкіру, щоби стати красИвішими та успішнішими.

  Вперше Фанта Соу спробувала відбілити шкіру у 26 років. За 1 десятиріччя використання засобів, результат помітний кожному - обличчя Фанти посвітлішало.

  Фанта Соу, мешканка Дакара: "Я почала використовувати освітлювальні продукти з естетичних міркувань. Я бачила, як вони перетворили мою старшу сестру на красуню та вирішила спробувати їх сама".

  Але очевидний і побічний ефект відбілювання - ноги та руки Фанти вкрили шрами, що є симптомами захворювання на охроноз. Жінка вважає, що її шкіру зіпсували креми. Компоненти освітлювальних засобів - небезпечні для здоров`я, попереджають лікарі. Утім у сенегальській культурі бліда шкіра є символом успіху та краси. Тому жінки, та й чоловіки, продовжують ризикувати. Найпопулярнішим у Сенегалі є крем  "Хес Печ", що у перекладі з місцевої мови означає "білосніжний". Реклама засобу обіцяє помітний резулуьтат вже за 2 тижні. Наслідки - добре відомі дерматологу Аві Діагне, що працює у дакарській лікарні.

  Ава Діагне, дерматолог: "Багато наших пацієнтів приходять лікуватися від наслідків використання штучного відбілювання".

  За даними медичного опитування, дві третини мешканок Дакара користуються освітлювальними косметичними засобами. І їх цифра чимдалі зростає. На думку режисерки Хардіати ПуЄ, на такий крок жінок штовхає приклад відомих сенегальців.

  Хардіата Пує, режисер: "Практично всі наші міністри освітлюють шкіру. Більшість жінок на телебаченні, які також є взірцями, теж відбілюють шкіру. Тому решта вважають, що це безпечно, чом би й  їм цього не зробити?"

  У документальному фільмі Хардіата досліджує наслідки використання небезпечної косметики та доходить висновку, що жінки йдуть на ризик через комплекс меншовартості. Навчити їх любити себе і, зокрема, колір власної шкіри - мета суспільної кампанії, активісти якої домагаються заборони крему "Білосніжний".

  Сала Салл, протестувальниця: "Темношкірі та світлошкірі жінки можуть бути гарними. Але якщо ми не цінуємо себе, якщо гадаємо, що темна шкіра не може бути красивою, це вже тавро і я з цим не згодна".

  Для поширення ідеї про красиву темну шкіру у Дакарі стартувала реклама з гаслом "Коричневий колір - це гарно".

  Мирослава Пеца, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Бійка у слідчому ізоляторі в Індонезії: 8 лосіб загинули
  Наступний матеріал
  Питання про призначення виборів у Києві паралізувало роботу ВР
  Теги:
  Loading...