У секторі Ґаза вже 876 загиблих

  876 загиблих - такі останні дані про жертви ізраїльських обстрілів у секторі Ґаза. Ізраїль посилює наступ. Перші групи резервістів уже увійшли на палестинську територію. Триває третя фаза операції "Литий свинець". Війська і важка техніка увійшли в передмістя столиці анклаву, і просуваються углиб міста Ґаза.
  Тисячі резервістів тренуються у таборах на півдні Ізраїлю. Нові сили армії необхідні. Операція "Литий свинець" увійшла в третю, поглиблену фазу. Війська і важка техніка посуваються дедалі більше углиб сектора Ґаза. На умовах анонімності представник ізраїльського уряду розкрив таємницю і четвертої фази. Вона передбачає цілковиту окупацію сектора, з метою повного повалення режиму Хамас.

  Ціпі Лівні, міністр закордонних справ Ізраїлю: "Це не конфлікт між двома державами, який може закінчитись після укладання угоди. Ми розпочали воєнну операцію, щоб досягти воєнних цілей, щоб чітко роз`яснити ХАМАСу - Ізраїль більше цього не терпітиме. Ми розпчали цю операцію, щоб змінити розстановку сил і дати знати - якщо Ізраїль обстріллюють, він відповідає з  подвоєною силою".

  Смертельне коло замкнулося. Ізраїль наголошує, що розпочав воєнну операцію у відповідь на постійні обстріли своєї території бойовиками ХАМАСу. Утім, під час операції, радикали не зупинили, а навпаки - посили удари по містах Ашкелон, Сдерот, Нетивот, Беєр-Шева та інших. Втрати Ізраїлю становлять понад десятеро осіб. Кількість жертв з палестинського боку - незрівняно більша, і неухильно наближається до 9 сотень. Більшість з них - мирні мешканці, понад третина - діти. Незважаючи на масову загибель цивільних, обидві ворогуючі сторони ігнорують заклики світової спільноти до миру.

  Халед Машааль, політичний лідер Хамасу: "Наш ворог досяг успіху у своєму намірі влаштувати новий голокост у секторі Ґаза. Ось шанс запитати сіоністів та ізраїльтян: Чого ви досягли цією війною, чого ви досягли, підтримуючи дії своїх лідерів? Чого ви досягли окрім вбивства невинних дітей? Цей голокост ваші лідери використають для того, щоб перемогти майбутні вибори у лютому".

  Масові протести через конфлікт на Близькому сході не вщухають на усіх континентах світу. Більшість акцій мають на меті засудити дії Ізраїлю, і підтримати палестинців. Тисячні демонстрації переростають у сутички з поліцією. Так, у суботу зіткнення з правоохоронцями відбулися у Афінах та Лондоні. В неділю неспокійно стало в Брюсселі. Розшукувати порушників спокою довелося навіть за допомогою гелікоптерів. У Великий Британії та Німеччині поряд з антиізраїльськими протестами, відбулися і акції на підтримку дій Тель-Авіва. Їх провели єврейські громади. А у святому місті Віфлеєм священники закликали обидві сторони конфлікту до примирення.

  Нонна Стефанова, 5 канал
  Попередній матеріал
  Будівництво газопроводу в обхід Росії прискорить Чехія
  Наступний матеріал
  Полонені моряки на судні "Фаїна" - здорові,- пірати
  Теги: