У Росії причину аварії "Суперджета-100" вбачають у людському факторі

  Причиною падіння реактивного літака "Сухой Суперджет-100" могла стати людська помилка. Такий перший висновок експертів наводить виконувач обов`язків віце-прем`єра Росії, Дмитро Рогозін. Він запевняє - техніка на борту перед вильотом працювала бездоганно. За іншою версією, в літака могла не спрацювати система попередження про зіткнення з землею.

  Пошуковий гелікоптер знайшов розбитий літак на схилі гори Салак на висоті близько тисячі семисот метрів. Дістатися на гору надто складно через крутий схил. Спустити десантників з гелікоптера не вдається через погані погодні умови. 350 рятувальників невеликими групами піднімаються від підніжжя гори. Утім, до темряви - дістатися місця аварії не встигли, тож змушені зупинитися й чекати світанку. Частина людей повернулися, деяким доведеться ночувати просто на скелях.

  Рятувальник: "Ми майже дісталися того місця, де сталася аварія. Утім, через туман не видно, що там відбувається. Тому вирішили повертатися".

  Живих людей навколо уламків - пілоти-рятувальники з гелікоптера не помітили. Утім, надії поки що не втрачають. На борту перебували близько півсотні людей, здебільшого індонезійці, окрім них - восьмеро громадян Росії, по одному громадянину Франції та США, дві громадянки Італії.

  Директор департаменту ПР поліції Індонезії: "Найважливіше сьогодні - ми збираємо дані про пасажирів. Потрібні зразки ДНК, відбитки пальців, список речей, які вони взяли з собою - все, що полегшить упізнання у випадку загибелі".

  Уже в п`ятницю рятувальники розпочнуть евакуацію тіл загиблих. Загалом, у операції беруть участь понад тисяча людей. До Індонезії для координації спільних робіт сьогодні прибуває делегація з Росії. Разом з індонезійськими колегами, росіяни візьмуть участь у розслідуванні причин авіакатастрофи.

  Індра Джайні, представник компанії-посередника: "По завершенні пошуково-рятувальної операції справу розглядатиме Національна рада безпеки транспорту. Їй допомагатимуть експерти з Росії, можливо - ще з Міжнародного авіаційного комітету".

  Літак "Сухой Суперджет-100" зник з екранів радарів напередодні під час показового польоту в Джакарті. Політ здійснювався в рамках першого демонстраційного туру шістьома країнами Азії. До аварії він уже здійснив один політ. Другий - мав тривати півгодини. Утім, за 20 хвилин після початку пілот попросив дозволу на зниження, після чого зв`язок обірвався.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Житомирська пенсіонерка бореться проти розміщення офісу у своєму помешканні
  Наступний матеріал
  У Києві пройшли навчання рятувальників із подолання наслідків вибуху на стадіоні
  Теги: