5.ua

У Росії поліцейським можуть дозволити стріляти на ураження в людних місцях

  Держдума розгляне законопроект, який розширить права російських поліцейських.

  Згідно з підготованими поправками, правоохоронцям можуть дозволити стріляти на ураження навіть у людних місцях. Про це, як повідомляють "Известия", заявив російський депутат Олександр Хінштейн.

  "У законі про поліцію існує діюча норма, згідно з якою співробітник поліції не може застосувати зброю, якщо це спричинить загибель мирних громадян. Ця норма зв'язує співробітника по руках і ногах, тому що він позбавлений можливості застосовувати зброю навіть тоді, коли це необхідно. Скажімо, коли на нього йде натовп. Ми плануємо змінити цю норму, вказавши, що у нього буде таке право при необхідності ", - сказав Хінштейн.

  Держдума може розглянути пакет поправок уже у квітні.

  Як нагадують "Известия", зараз, згідно з законом РФ "Про поліцію", поліцейський перед застосуванням фізичної сили, спеціальних засобів або вогнепальної зброї зобов'язаний повідомити особам, щодо яких передбачається застосування фізичної сили, спеціальних засобів або вогнепальної зброї, про те, що він є співробітником поліції, попередити їх про свій намір і надати їм можливість і час для виконання законних вимог співробітника поліції.

  Фото: 1tvnet.ru

  Попередній матеріал
  США закликає Росію відвести війська від кордонів України
  Наступний матеріал
  Півтори сотні переселенців з Криму осіли у Пущі-Водиці