У РФ назвали умови скасування заборони імпорту овочів з країн ЄС

  Росія назвала свої умови для скасування заборони на ввезення овочів з країн Євросоюзу. Тим часом, науковці з усього світу намагаються встановити походження патогенного штаму кишкової палички, від якої померли 18 людей і захворіли близько 2 тисяч у країнах ЄС і у США. Учені стверджують, що схожі випадки раніше фіксували в Південній Кореї та Центрально-Африканській республіці.

  Чотири умови скасування заборони на імпорт овочів з країн Євросоюзу назвав головний санітраний лікар Росії, Генадій Онищенко. За його словами, ЄС має точно встановити збудника недуги, шляхи передачі патогенного штаму, місце вирощування зараженої городини та зупинити зростання кількості хворих. В іншому випадку Росспоживнагляд почне вилучати з продажу вже завезені європейські овочі.

  Олександр, мешканець Москви: "Я підтримую такі кроки уряду".

  Штам європейської кишкової палички був відомий науці. Про це заявляють американські вчені. За їхніми даними, його вже фіксували на Корейському півострові. Китайські дослідники виявили схожість бактерії з тією, що була виявлена кілька років тому в Африці. Медики з Євросоюзу, в свою чергу зазначають, що захворіли тільки ті люди, які перебували в Німеччині, тож проблема, на їхню думку має локальний характер.

  Г`ю Пеннінгтон, професор університету Абердіна: "Ця хвороба, за нашою інформацією, є виключно німецькою проблемою. Захворіли лише ті люди, які останнім часом їли свіжі овочі на території Німеччини. У вчених немає даних, що городина з інших країн має цей штам бактерії".

  Напередодні представники Єврокомісії заявили, що заборона російською владою ввезення овочів з ЄС є непропорційним до масштабів загрози кроком. Щорічний об`єм торгівлі городиною між сторонами складає близько чотирьох мільярдів євро. Компенсувати збитки від втрат сільського господарства в Євросоюзу вже вимагає Іспанія. Фермери заявляють, що через необгрунтовані звинувачення вони щотижня втрачають двісті мільйонів євро.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Законопроект про вибори – це не рух вперед, а кілька кроків назад, – заст. голови ЦВК
  Наступний матеріал
  Влада і опаозиція Ємену звинувачують одні одних у підпалі аеропорту
  Теги: