sbu.gov.ua

У РФ через санкції обвалився експорт горілки

  У 2015 році експорт лікеро-горілчаних виробів і горілки з РФ виявився провальним, знизившись більш ніж на 40%

  Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на російське видання.

  У публікації зазначається: "Як видно з даних митної статистики, яку представили кілька учасників ринку, в 2015 році з Росії за кордон було поставлено горілки і ЛГВ на суму $111,9 млн, на 40,2% менше, ніж у 2014 році ($187,1 млн). У фізичному обсязі, за розрахунками Центру досліджень федерального і регіонального ринків алкоголю (ЦДФРРА), обсяг експорту зменшився за рік приблизно на 42%, до 4,35 млн дал, що є найнижчим показником після 2005 року".

  За інформацією видання, майже втричі впали обсяги поставок до України, на Заході в умовах санкцій закупівельники стали насторожено ставитися до продукції з Росії. У 2015 році обсяг експорту російської горілки в Україну знизився втричі - до $3,87 млн. Для порівняння в 2013 році російських ЛГВ було завезено в країну на суму $38,6 млн, а в 2014 році - вже на $12,2 млн.

  Директор Центру досліджень федерального і регіонального ринків алкоголю Вадим Дробіз вважає, що таке різке зниження експорту зумовлено політичними чинниками. Він заявив: "Через події в Україні й у Сирії ставлення до Росії на Заході зіпсувалося, що може бути головною причиною зниження продажів російської горілки".

  Нагадаємо, у відповідь на вступ України в зону вільної торгівлі з Євросоюзом з 1 січня Москва запровадила продуктове ембарго. Україна також запровадила ембарго. Було заборонено ввезення м'яса, риби, деяких кондитерських виробів, шоколаду, продуктів дитячого харчування, а також цигарок з фільтром, пива і горілки. Обмеження діють до 5 серпня 2016 року. У свою чергу, Росія ввела заборону на ввезення продуктів із країн, що підтримують санкції проти неї. Заборона поширюється на США, Канаду, Австралію, частину держав Євросоюзу, Норвегії, Албанії, Чорногорії, Ісландію, Ліхтенштейн і Україну.
  Попередній матеріал
  Канадський політик назвав, хто може стати наступною жертвою РФ
  Наступний матеріал
  Рада прийняла за основу законопроект "Про прокуратуру" за рекомендаціями МВФ
  Loading...

  Українські підприємства через ембарго Росії втратять цього року майже мільярд доларів прибутків – Абромавичус

  Росія заборонила ввозити продукти з України - "на особливих умовах"

  Мінтранс РФ заблокував рух українських вантажівок