У протестах потонула Велика Британія

  У протестах потонула Велика Британія. На роботу не вийшли працівники бюджетної сфери. Відтак, із перебоями працює громадський транспорт, порушене - морське, залізничне та авіа-сполученя. Закриті - дві третини шкіл. Уряд хоче підвищити пенсійний вік і зменшити соціальні виплати. Народ - проти.

  Масовий страйк держслужбовців розпочався у Великій Британії. Закрито тисячі навчальних закладів, центрів соціального забезпечення та судів. Із перебоями працює громадський транспорт, порушене - морське, залізничне та авіа-сполученя. Головна причина страйку - пенсійна реформа, яку збирається ухвалити уряд задля економії бюджету. Протестувальники називають її останньою краплею, що переповнила їхнє терпіння.

  Лін Окленд, вчителька: "Жоден з учителів не в захваті від страйку. Ми розуміємо, що через нього постраждають багато учнів та студентів, навчальний план буде порушено. Але такі дії потрібні для захисту наших прав".

  Британський уряд вважає заплановану пенсійну реформу необхідним кроком для забезпечення стабільності економіки. Прем`єр-міністр Девід Кемерон заявив: тривалість життя громадян зросла й для збалансованості соціальних виплат потрібно збільшити пенсійний вік. А опозицію  глава уряду звинуватив у спробах погіршити економічний стан Великої Британії.

  Девід Кемерон, прем`єр-міністр Великої Британії: "Опозиційні члени парламенту ввійшли у змову з профспілками. Вони намагаються дестабілізувати ситуацію в країні, щоби довести Велику Британію до такого стану, в якому зараз перебуває Греція".

  Наприкінці березня профспілки вже проводили багатотисячні демонстрації проти запроваджених британською владою законів, які передбачають масові скорочення робочих місць, а також - замороження соціальних виплат. Уряд наполягає: ці кроки, як і майбутня пенсійна реформа, потрібні для збалансування десятивідсоткового дефіциту бюджету країни.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Не вщухають масові заворушення у Греції
  Наступний матеріал
  Перший крок до заборони ритуального убивства тварин зробили у Нідерландах
  Теги: