У Празі триває прощання з Вацлавом Гавелом

  Прощання з першим президентом Чехії Вацлавом Гавелом триває у Празі. Труну з тілом померлого у супроводі тисяч людей напередодні привезли до замку Празького граду. На церемонію прощання прибули представники урядів багатьох держав. Вацлав Гавел помер у неділю після тривалої хвороби. Йому було 75 років. Він займався не лише політичною діяльністю, а й писав літературні твори, за які отримав кілька престижних премій.

  Від середи державні прапори у Чехії приспущені. У країні оголошено триденний траур. Сьогодні тіло першого президента Вацлава Гавела урочисто перемістили до Празького замку. Тисячі чехів вийшли на вулицю, щоби попрощатися з політиком.

  Якуб Севчик, мешканець міста Острава: "Гавел - символ "Оксамитової революції". Гадаю він був моральним взірцем і після неї. Шкода, що він так рано пішов".

  Перед воротами Празького замку труну з тілом переклали з катафалка на старовинний екіпаж. Під аплодисменти запряжений шістьма чорними кіньми він заїхав на територію замку. Символічно, що цей самий екіпаж віз труну з тілом першого президента Чехословаччини у 1937 році. За жалобною процесією спостерігали понад тисячу людей. Деякі дивилися навіть з дахів.

  Йожеф Женати, мешканець Праги: "Гавел був вагомою фігурою для нашого молодого покоління. Він допоміг позбутися комуністичної влади мирним шляхом. Ми маємо бути вдячні йому за те, що зараз живемо у демократичному суспільстві".  

  Поховання лідера Чехії заплановано на п’ятницю. Очікується, що на церемонію приїдуть президент Франції Ніколя Саркозі та канцлер Німеччини Ангела Меркель. Похорон відбудеться у найбільшому соборі країни - Святого Віта.

  Дмитро Яковенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Звільнених нафтовиків у Жанаозені обіцяють працевлаштувати
  Наступний матеріал
  В Угорщині відкрили пам`ятник Стіву Джобсу
  Теги: