У Португалії триває загальнонаціональний страйк

  У Португалії - загальнонаціональний страйк. Дві найбільші профспілки об`єдналися і виступають проти зниження зарплат, скасування податкових пільг і заморожування пенсій. Це - перший спільний страйк профспілок за останні 22 роки. Він триватиме до завтра.

  Працівники держсектору, лікарі, вчителі, транспортники та комунальники протестують у Лісабоні. Через це паралізований транспортний рух.  Не виконують авіарейси Люфтганза, Брітіш Єйрвейз і Райанєйр. Багато пасажирів  не знали про початок страйку і тепер не можуть виїхати з країни.

  Саймон, бізнесмен зі США: "Схоже, я застряг тут іще на один день. Я у Португалії вже три тижні. Дуже хочу додому. Завтра в Америці День подяки, тому маю бути з родиною. Та й працювати треба".

  До страйку приєдналися також недержавні установи - приміром, завод Фольксваген Автоєвропа - найбільший експортер Португалії. Страйк вплинув навіть на фондовий ринок. Вартість акцій в усіх секторах економіки знизилася більше ніж на 2 відсотки. Страйкарі стурбовані зменшенням соціальних виплат, допомоги з безробіття та зарплат.

  Мануель Карвальйо да Сільва, лідер профспілки: "Сьогодні - визначний день для всіх робітників країни. Цей протест - необхідний, ми виступаємо проти несправедливості щодо португальських робітників".

  За попередніми оцінками, навіть одноденний страйк коштуватиме Португалії сотні мільйонів євро. Прем`єр-міністр Жозе Сократиш стверджує - протести не вплинуть на його наміри урізати витрати держави. Наприкінці тижня уряд планує ухвалити скорочений бюджет, що має допомогти країні подолати економічну кризу.

  Попередній матеріал
  В Індонезії активізувався ще один вулкан
  Наступний матеріал
  Британські студенти протестують проти підвищення плати за навчання
  Теги: