У Північній Кореї прощаються із вождем

  У Північній Кореї прощаються із вождем. У Пхеньяні почалася урочиста церемонія поховання лідера нації - Кім Чен Іра. Пишний похорон триватиме два дні. Віддати останню шану "вічному вождю" прийшли тисячі людей.
  Під невпинним снігопадом, серед лементу та плачу - мешканці Північної Кореї - прощаються з "вічним" вождем Кім ЧЕн Іром. Такі кадри показує держтелебачення країни. Як і попереднього лідера  КНДР - Кім Чен Іра ховають пишно. Його тіло везуть на катафалку, у супроводі почесного караулу, лімузина з портретом локійного та машини з гігантським вінком. Наступник вождя - його син Кім Чен Ин - з непокритою головою крокує поряд із катафалком. Замикають кортеж - десятки мерседесів вони везуть вищих партійних чиновників. Щоби провести лідера у останній шлях - на центральній столичній площі вишикувалися війська усіх видів збройних сил країни. А вздовж шляху прямування кортежу - зібрався багатотисячний натовп простих людей.

  Пак Чол Юн, мешканець Пхеньяна: "Навіть у найгірших думках я  ніколи не припускав, що цей день настане і наш вождь нас полишить. Зараз я почуваю невимовний біль та смуток. Але зроблю усе можливе, щоби ці почуття перетворилися у силу та наснагу. Це потрібно, щоби працювати задля побудови сильної і багатої нації під мудрим керівництвом нашого нового високоповажного лідера - Кім Чен Ина".

  Південні сусіди КНДР - скорботу послідовників Кіма - не розділяють. А день його поховання - відзначили у власний спосіб. Близько чотирьох десятків людей - переважно утікачів з північної Кореї -  випустили у небо десяток куль листівками та доларовими банкнотами. Повітряні послання - призначені для мешканців КНДР і розвінчують режим цієї країни. Тих, хто щиро чи не дуже проливає сльози на жалобній церемонії у Пхеньяні - південнокорейські активісти називають  зрадниками а владу пвінічних сусідів - вважають злочинною.

  Парк Сань Хак, активіст: "Люди Північної Кореї - жили як раби протягом 66 років. Спочатку - під проводом Кім Ір Сена, потім -  його сина Кім Чен Іра. А зараз - збираються продовжити рабське існування під керівництвом третього представника династії - Кім Чен Ина. Як народ допускає таке? Адже новий лідер - просто дитина, він не може керувати державою. Народ КНДР має боротися за власну свободу!"

  Чи дослухаються  мешканці КНДР до закликів південних сусідів - передбачити важко. А між тим - жалобні церемонії у Пхеньяні тривають. Повністю програму поховання - не оприлюднили. Однак ЗМІ повідомили, що триватиме воно - дві доби. Завтра у Пхеньяні відбудеться всенародний жалобний мітинг, у столиці та інших містах - злетять у небо прощальні феєрверки, а пам`ять "вічноживого" - вшанують трьома хвилинами мовчання. Потому забальзамоване тіло Кім Чен Іра - помістять у скляний саркофаг поруч з тілом його батька у палаці Ким-СуАн. В усипальниці також виставлять авто Кім Чен Іра, вагон його спецпотяга, одяг та робочий стіл вождя. Як і під час похорону попереднього лідера КНДР, - нинішній  жалобний церемоніал символізує перехід влади - до нового керівника країни. Ним став син покійного, Кім Чен Ин. Йому ще немає і тридцяти років, а досвід його у політичних справах - незаліжні аналітики називають украй незначним.

  "5 канал"
  Попередній матеріал
  Судно з п`ятьма українцями на борту захопили пірати біля берегів Оману
  Наступний матеріал
  Принца Філіпа герцога Единбурзького виписали з лікарні
  Теги: