У Північній Ірландії розстріляли британських військових (репортаж)

  У Північній Ірландії знову убивають британських вояків, уперше за останні десять років. Цієї ночі невідомі атакували військову базу неподалік Белфаста. Загинули - двоє солдатів, ще четверо людей - поранені. Поки що жодна організація не взяла на себе відповідальності за напад, однак місцеві політики вже вголос звинувачують націоналістів з ІРА.

  Містечко Антрим - розташоване за двадцять кілометрів від столиці Північної Ірландії, міста Белфаст. Спокійне сільське життя, яке не бентежить навіть присутність британських військових. Кривавих сутичок на націоналістичному ґрунті тут не бачили уже з десяток років. Щоправда днями анонімний доброзичливець попередив вояків про можливий напад на базу. Ті - збільшили охорону, не надто переймаючись загрозою. Однак цієї ночі напад таки стався. Озброєні люди на таксі проїхали повз пункт пропуску та відкрили вогонь з кулеметів. Двоє солдатів загинуло, поранено - двох військовиків та двох цивільних.

  Хто стоїть за нападом, поки що невідомо. Однак, і мешканці околиць, і місцеві політики звинувачують у ньому Ірландську республіканську партію. Протягом сотні років її прихильники виборюють незалежність Ірландії. Останні чотири десятиліття - ведуть підпільну боротьбу на території Північної Ірландії, яка входить до складу Великої Британії. Від  початку 70-х до кінця 90-х років бойовики ІРА вбили майже 800 британських військових та майже 4 тисячі цивільних. 

  Останній британський солдат загинув від рук ІРА ще 97-го року. У 2005-му вояки офіційно склали зброю. Однак, деякі прихильники партії продовжують боротьбу - торік вони напали на поліцейських, цього року підклали до військової бази потужний фугас. Сьогоднішній напад пов`язують із наміром ірландського уряду збирати агентурні дані на бойовиків.

  Ксенія Новікова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Туристичний автобус зірвався в кювет - є постраждалі
  Наступний матеріал
  Дефіцит поточних статей платіжного балансу Японії досяг рекордного значення
  Теги:
  Loading...