5.ua

У Перу триває виверження вулкана «Убінас»

    У Перу четверту добу триває виверження вулкана «Убінас». П'ятитисячник викидає у небо стовпи попелу, виверження супроводжується гучним гуркотом, що чують мешканці прилеглих до гори міст та сел.

   

  Однак, на думку сейсмологів, наразі вулкан не становить загрози для населення регіону. Напередодні над кратером пролітав президент країни Ольянта Умала. Політик роздав мешканцям навколишніх сіл маски та окуляри для захисту від попелу. Вулкан «Убінас» вважається одним із найактивніших у Південній Америці. Гора заввишки 5670 метрів донедавна не вивергалася упродовж 40 років. Однак у 2006 році вулкан прокинувся і засипав прилеглі населені пункти густим шаром попелу, що змусило владу запровадити у регіоні надзвичайний стан.

  Валентина Сулька, місцева мешканка: «Страждають всі - худоба, люди, як діти, так і дорослі. Ми хочемо захистити себе від хмари попелу та газу, які вивергає вулкан».

  Ольянта Умала, президент Перу: «Таке виверження буває щоп'ятнадцять років. Ми маємо пильно стежити за ситуацією, щоби в разі потреби евакуювати мешканців».

  Попередній матеріал
  Протести у Бахрейні
  Наступний матеріал
  У Пакистані затримали ймовірного убивцю українських туристів
  Теги: