У Пакистані завершився штурм захопленої талібами бази ВПС

  Завершилася операція зі звільнення військової бази "Мехран" у Пакистані. Відучора її утримували таліби. Війська звільнили центральну будівлю і завершують обшук території. Доля заручників поки що невідома.

  Пакистанські військові взяли штурмом базу військово-повітряних сил Мехран, захоплену бойовиками Талібану. Терористи забарикадувалися там разом із заручниками. До операції залучили кілька загонів десантників і бойові гелікоптери. Усю ніч і ранок у Карачі, найбільшому місті країни, було чути вибухи та стрілянину. 

  Рехман Малік, міністр внутрішніх справ Пакистану: "Цей терористичний акт спрямований проти Пакистану. Раніше Талібан і Аль-Каїда заявляли, що атакуватимуть державні установи та військові бази. Це вже відбувається, у Пакистані почалася війна. Ми битимемося до перемоги над терористами".

  Напад стався напередодні ввечері. Близько 20-ти бойовиків із гвинтівками та гранатометами проникли на територію військової бази та відкрили вогонь по ангарах. Один літак - вибухнув. Загинули 12-ро солдатів, ще 14-ро - поранені. Бойовики захопили 11 людей, серед них - військові радники з Китаю. Атака терористів викликала занепокоєння у Пакистані. Незрозуміло, як два десятки озброєних людей змогли потрапити на територію військового об`єкта. За попередньою версією - вони мали фальшиві посвідчення. 

  Пакистанець: "Якщо терористи можуть захопити військову базу, як можемо почуватися в безпеці? Ми втомилися від постійної загрози тероризму. Ми хочемо миру в Пакистані і закликаємо усіх мусульман об`єднатися в боротьбі з цим злом".

  Як заявили терористи, їхній напад - ще одна відповідь на ліквідацію лідера Аль-Каїди Усами бін Ладена. 13 травня таліби атакували армійський тренувальний центр у Шабдакарі. Загинули - близько 70 людей, десятки - зазнали поранень. Тоді таліби заявили, що це був перший акт помсти за мученицьку смерть "терориста номер 1".

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Тимошенко видужала і завтра завітає до ГПУ
  Наступний матеріал
  В Єгипті оголосили перший смертний вирок за розстріл мітингувальників
  Теги: