У Пакистані поминають Бхутто

  У Пакистані поминають Беназір Бхутто екс-прем’єр-міністра та лідерку опозиції. Рівно чотири роки тому вона загинула внаслідок теракту у місті Равалпінді. До мавзолею на жалобну церемонію приїхали чоловік Беназір Бхутто, що є нинішнім президентом Пакистану, а також прем’єр країни.

  Окрім близьких та високопосадовців до родового маєтку Беназір Бхутто з’їхалися тисячі прихильників загиблої опозиціонерки. Після спільної молитви - мітинг. На ньому згадували загиблу і жалкували про трагічну смерть Бхутто, яка саме розпочинала новий виток політичної карьєри.

  Самрін Шахзаді, прихильниця Беназір Бхутто: "Її кров не могла пролитися даремно. Ми мусимо знайти і покарати убивць!"

  Юсаф раза Джилані, прем`єр-міністр Пакистану: "Убивство Беназір Бхутто було трагедією не лише пакистанського народу, а й усього світу. Ми майже завершили слідство у цій справі, лишаються деякі процедурні перешкоди".

  Чоловік Беназір Бхутто - Асиф Алі Зардарі - нині є президентом Пакистану. На відміну від дружини - він не надто популярний серед населення. Навіть на поминах президент порушив найактуальнішу для нього політичну тему - ймовірний державний переворот, який  начебто планує армія. Він заявив, що найкращим спомином про покійну дружину і політичного діяча буде захист демократії та демократичних інститутів, а також - боротьба зі змовами проти них. 

  Асиф Алі Зардарі, президент Пакистану: "Усі, хто гострить на нас зуб, щоб розвалити країну, нехай знають - ми не зламаємось, ми залишимось тут, ми принесемо у жертву власне життя".

  Беназір Бхутто народилась у Пакистані. Тут навчалася у початковій школі. Вищу освіту здобула  в Англії. 1977-го року повернулася на Батьківщину, допомагала батькові у політичній діяльності. Згодом - сама стала першою жінкою-прем’єр-міністром у країні, де більшість населення - мусульмани. Наприкінці 90-х опозиція, що прийшла до влади, звинуватила екс-прем’єрку у корупції. Бхутто виїхала за кордон та тривалий час жила в еміграції. Лише 2007-го повернулася, щоб знову взяти участь у виборах. Того ж року на неї скоїли два замахи. Внаслідок другого, вчиненого Аль-каїдою - опозиціонерка загинула.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Вогнегасник під ялинку радять поставити фахівці державного Центру стандартизації
  Наступний матеріал
  КС: Кабмін має право скорочувати соцвиплати
  Теги: