У Новій Зеландії згадують жертв потужного землетрусу

  Рік після трагедії. У Новій Зеландії згадують жертв потужного землетрусу. Підземні поштовхи магнітудою у понад шість - зруйнували сотні будинків та забрали життя 185 людей.

  За рік після землетрусу місто Крайстчерч майже повернулося до звичного життя. Про торішню трагедію, яка забрала 185 життів, нагадують лише огороджені райони у центрі - це так звана "червона зона". Там досі триває реставрація. Одразу після  підземних поштовхів, багато пошкоджених будівель знесли. Тепер - відновлюють ті споруди, що мають культурну цінність. Мерія міста готувалася відкрити заблоковані райони вже у квітні цього року. Однак, нові два  грудневі землетруси - примусили міську владу відтермінувати ці плани щонайменше до 2013 року. 

  Нґер Баттон, заступник мера Крайстчерча: "Ми маємо пам`ятати, що відбудова - це п`ятдесятирічний процес, і більшість з нас не побачать його завершення. Однак з огляду на те, як іде реставрація, мені здається, ми дуже добре просунулися". 

  Утім, підземні поштовхи позитивно відобразилися на культурному житті міста. Багато його мешканців покинули неулюблені роботи і взялися за творчі мрії. У Крайстчерчі відкрилися десятки нових галерей та кав`ярень. До міста стали з`їжджатися митці з усієї країни. Люди сподіваються, що місто зможе стати артистичною Меккою південної півкулі. 

  Сандра Шургерс, власниця кав`ярні: "Після лютневого землетрусу мій чоловік вирішив змінити роботу. Ми любимо каву, тож і збудували за літо це міні-кафе".

  Коралі Вінн, директор соціальної служби: "Ми хотіли використати вільний простір, повернути до міста життя і залучити творчих людей до відбудови міста".

  Незважаючи на торішній землетрус, більшість мешканців Крайстчерча залишися у місті. Із трьохсот шістдесяти тисяч людей із самого міста поїхали лише 10 тисяч, але - недалеко. Вони  оселилися у передмісті.

  Мирослава Пеца, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Новим президентом Німеччини стане колишній правозахисник
  Наступний матеріал
  У іспанському Мадриді відзначили переможців кінопремії "Гойя"
  Теги: