У Новій Зеландії завалених у шахті гірників оголосили загиблими

  У Новій Зеландії поліція оголосила загиблими 29 гірників, що лишалися під землею від п"ятниці. Сьогодні на копальні стався ще один вибух. І, за твердженням офіційних осіб, він був настільки потужним, що вижити шахтарі не могли.

  Упродовж 5-ти днів рятувальники не могли дістатися шахтарів через високу імовірність повторного вибуху. Сьогодні фахівці так само досліджували рівень токсичних газів, сподіваючись, що він зменшився. Натомість - стався другий вибух.

  Гері Ноулз, офіцер поліції: "Нажаль, сьогодні о 2:37 на шахті стався другий вибух. Він був настільки потужним, що, за оцінками експертів, ніхто не міг вижити. Я розповів про це родичам гірників. Вони у розпачі. Це - найгірше, що мені доводилося робити, як офіцеру поліції".

  Гірники потрапили в підземну пастку на копальні Пайк Рівер Коал на глибині більше двох кілометрів після вибуху метану. Рятувальники пробурили кілька отворів до основного відсіку, намагаючись дістатися до шахтарів. Також вони досліджували копальню за допомогою роботів, проте не знайшли жодних ознак того, що хтось вижив. Сім`ї загиблих - у відчаї. Вони звинувачують поліцію у бездіяльності. Люди вважають - якби рятувальники не зволікали, їхніх рідних можна було врятувати.

  Лоуренс Дрю, батько шахтаря: "Компанія отримала, що хотіла. У них був шанс щось зробити у п`ятницю ввечері. Тепер ми вже не дізнаємося правди, оскільки ніхто не зможе розповісти, що сталося насправді. Найгірше - це з`ясувати, що люди були живі після першого вибуху".

  Рятувальні операції на шахтах - дуже небезпечні. Іноді доводиться скасовувати роботи та залишати тіла загиблих під землею. Так сталося, приміром, у 2007 році на копальні Крендалл Каньйон. Там операція з порятунку гірників забрала життя трьох рятувальників. На шахті Пайк Рівер поки що планують дістати тіла, якщо рівень небезпеки зменшиться.

  Попередній матеріал
  В розіграші Єврокубка УЛЕБ виступили "Азовмаш" і "Будівельник"
  Наступний матеріал
  В Індонезії активізувався ще один вулкан
  Теги: