У Новій Зеландії триває операція з порятунку 29 шахтарів

  Влада Нової Зеландії вперше визнала - 29 гірників, заблокованих під землею через вибух на шахті, могли загинути. Водночас рятувальники налаштовані оптимістично.

  За їхніми словами, шахтарі можуть перебувати у спеціальних зонах із запасами повітря, їжі та води. Родичів зниклих закликають не втрачати надії. Їм нагадують історію із чилійськими шахтарями, які залишалися заблокованими під землею протягом двох місяців. 

  Зниклих новозеландських шахтарів шукатиме високотехнологічний робот, здатний орієнтуватися під землею. Рятувальники досі не розпочали пошуки через загрозу нового вибуху - у копальні зберігається висока концентрація метану. Гірники перебувають на півторакілометровій глибині уже три дні. Сьогодні влада країни вперше визнала, що вони могли загинути.

  Джон Кей, прем`єр-міністр Нової Зеландії: "Існує імовірність, що шахтарі вижили. Утім, ми повинні бути готові до будь-якого результату, і навіть до найсумнішого".

  Гарі Ноулз, представник поліції: "Команда рятувальників - у бойовій готовності. Вони незабаром спустяться у тунель, якщо з`явиться можливість. Ми обираємо, в яку з секцій підемо насамперед. Уранці ми зв`язались з департаментом оборони. Нам нададуть найновішу техніку для операції. Робот зведе до мінімуму вірогідність виникнення іскор у повітрі, в якому зберігається високий вміст метану".  

  МНС-ники продовжують бурити тунель діаметром 15 сантиметрів, щоби знизити рівень концентрації газу у повітрі і спустити необхідне для рятувальної операції обладнання. Влада оприлюднила імена зниклих. Наймолодшому - 17 років. Це була його перша зміна під землею. Найстаршому гірнику - 62 роки.

  Двом шахтарям після вибуху вдалося самостійно піднятися на поверхню. Вони зазнали незначних травм і розповіли, що втратили зв`язок із своїми колегами.

  Родини зниклих не втрачають надії на те, що їхні рідні вижили.

  Філіппа Таймс, мати зниклого шахтаря: "Мій Джозеф не такий як усі. Я так пишаюся ним - він дуже любить свою роботу. Я впевнена, що мій син живий. Інакше й бути не може".

  Вибух на копальні "Пайк Рівер" стався у п`ятницю. Під землею залишилися 24 новозеландці, двоє австралійців, двоє британців та громадянин ПАР. Загалом гірська промисловість Нової Зеландії вважається безпечною. За останні 114 років у цій країні загинули близько двох сотень шахтарів. Наймасштабніша аварія сталася в 1896-му.  

  Попередній матеріал
  Купол Рейхстагу закрили для туристів через загрозу терактів
  Наступний матеріал
  У Німеччині почався перший за 400 років суд над піратами
  Теги: