У Ніцці триває 22-ий саміт Росія-ЄС (РОЗШИРЕНО)

  Перша після російсько-грузинського конфлікту зустріч на високому рівні між Росією та Євросоюзом. Кремль на цій зустрічі представив президент Росії, а Євросоюз - Ніколя Саркозі, адже саме Франція зараз головує у ЄС. Російський та французький лідери на саміті у Ніцці демонстрували неабияку злагодженість. Москва та Брюссель відновлюють співпрацю, послаблену через конфлікт у Грузії.
  Не розміщувати російські ракети біля кордону з Польшею до переговорів, присвячених загальноєвропейській безпеці, закликав Кремль Ніколя Саркозі. За його словами, Дмитро Медвєдєв схвально сприйняв пропозицію. Переговори можуть відбутися вже у травні наступного року. До них повинні долучитися і Росія, і США - наголосив Саркозі.

  Ніколя Саркозі, президент Франції: "Треба зробити все, щоб уникнути такого розгортання, доки ми не обговоримо нові умови для гарантування європейської безпеки".

  Серед інших питань порядку денного у Ніцці - робота над угодою про стратегічне партнерство між Росією та ЄС. Термін дії попереднього документа - збіг ще торік. Проти поновлення переговорів виступали спочатку Польща, а потім - Литва. Врегулювати питання вдалося навесні. Але у вересні переговори знову відклали - через конфлікт у Грузії. Тепер же пауза в перемовах подолана.

  Чи не єдине питання, у якому позиції учасників саміту розійшлися - виконання плану Медведєва-Саркозі. Російський лідер переконаний, що Москва цілком і повністю виконала усі його умови. Натомість президент Франції вважає, що Росія дотрималася лише більшої їх частини. Говорили політики і про фінансову кризу. Адже після Ніцци обох лідерів чекають у США на саміті великої двадцятки.

  Дмитро Медведєв, президент Росії: "Позиции же Евросоюза, позиции франции, Российской Федерации по вопросам преодоления глобального кризиза вообще очень близки".

  Утім, зближення Москви та Брюселя схвалюють не всюди, у Вашингтоні його сприймають украй негативно. Тамтешній держдепартамент не раз заявляв про своє занепокоєння європейськими кроками на зустріч Кремлю. Помічник держсекретаря США навіть припустив, що тепер у Москві вважатимуть, що Брюсселю відносини із Москвою важливіші, аніж самій Росії.

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  Попередній матеріал
  Чотирьохденний страйк розпочали пілоти "Air France"
  Наступний матеріал
  Експерти: цьогорічна інфляція складе 22,5%
  Теги:
  Loading...