У Німеччині зелені досі блокують перевезення радіоактивних відходів

  Контейнери з радіоактивними відходами, які з п`ятниці почали перевозити з Франції до Німеччини, досі не можуть доправити до могильника у місті Горлебен. Потяг заблокували активісти зелених. Останні 20 кілометрів шляху, яким везуть небезпечний вантаж, природоохоронці перетворили у справжню смугу перешкод.

  Активісти Грінпіс спершу блокували виїзд автокрану, що мав перевантажувати відходи, а потому - перешкоджали автоколоні. Аби прибрати з дороги дві з половиною тисячі людей, поліція застосувала водомети. Далі просто на дорозі маніфестанти звели бетонну піраміду заввишки у півтора метра. Кілька людей прикувалися до неї наручниками. Невдовзі правоохоронці перевантажили піраміду з протестувальниками на рухому платформу і прибрали зі шляху. Місцеві фермери на кількох сотнях тракторів долучилися до протестів, заблокувавши рух автоколони сільгосптехнікою. Та попри усі перешкоди, очікують, що сьогодні вантаж таки зможуть доправити до могильника.

  Джуліан Банк, активіст антиядерного руху: "Ми дуже щасливі. Нам вдавалося затримувати рух контейнерів з ядерними відходами упродовж кількох діб. Конфлікт навколо ядерних відходів - це знак, що пора відмовитися від ядерної енергетики і перестати виробляти отруйні речовини. Треба переходити на відновлювані джерела енергії".

  Попередній матеріал
  У Польщі зіткнулися два товарних потяги
  Наступний матеріал
  На північному сході США зима почалась на місяць раніше
  Теги: