У Нідерландах планують завершити зведення першого надрукованого будинку [відео]

  Технологічна революція змінює традиції будівництва. Уже наступного року у Нідерландах планують завершити зведення першого надрукованого будинку. Поки що проект перебуває на стадії планування, адже для друку будівлі спершу треба побудувати величезний принтер.

  Цегла, цемент та залізобетон - незабаром відійдуть у минуле. У майбутньому ж будинки друкуватимуть за допомогою тривимірних принтерів. Так вважають нідерландські архітектори, які планують звести першу друковану будівлю у світі. План конструкції під назвою "Пейзажний дім" вже готовий. Два поверхи будинку переплітатимуться й перетікатимуть один в інший, що даватиме ефект безкінечності внутрішнього простору. Загальна площа "Пейзажного дому" - складе понад тисячу квадратних метрів. Але авторів не лякають масштаби. Вони переконані - будувати дім за допомогою 3-де принтера буде набагато легше, аніж зводити за традиційною технологією.

   Ян`яп Руйссенарс, архітектор: "Із тривимірним друком можна створити об`єм без форми для відливання. Тому ця техніка цікава не лише з естетичного погляду, але й з економічного, бо економить час та енергію".

   Пейзажний дім створять за допомогою принтера, який вигадав Енріко Діні. Щоби збудувати міцні стіни, у принтер засипатимуть каміння чи пісок, а апарат створюватиме векселі - тривимірні відповідники пікселів. Векселі у 5 міліметрів завбільшки будуть з’єднані спеціальним клеєм. Отриманий матеріал за показниками відповідатиме натуральному мармуру, і буде міцнішим за цемент. Тож потреба у залізному каркасі, який використовують при будівництві бетонних конструкцій, відпаде. А головне - можна буде друкувати найоригінальніші форми.

   Енріко Діні, засновник компанії з тривимірного друку: "Мій підхід до будівництва за допомогою тривимірного друку - це використання його як основи для створення блоків вільних форм, а тоді - застосування традиційної будівельної технології".

   Із авторами проекту "Пейзажного дому" згоден і скульптор Рінус Ролофс. Його роботи з університетського парку в Енсхеде також були створені за допомогою тривимірного друку. Ця техніка, каже майстер, дозволяє авторам забути про складнощі під час конструювання незвичних об`єктів і залишає місце для творчості.

   Рінус Ролофс, скульптор і математик: "Головне, що можна відлити будь-яку форму, яку забажаєш. Не важливо, наскільки вона складна, її можливо створити. При використанні 3-де друку отримуєш набагато більше свободи у дизайні".

   Щойно Енріко Діні завершить виготовлення гігантського 3-де принтера, архітектори на чолі з Ян`япом Руйссенарсом почнуть зводити "Пейзажний дім". Автори сподіваються завершити будівництво революційного проекту уже наступного року. Згодом у ньому планують відкрити музей скульптури.

   Мирослава Пеца, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Апеляційний суд не задовольнив скаргу організатора акції під Межигір’ям
  Наступний матеріал
  Колишнього суддю ВСУ мають відновити на посаді
  Теги: