У НАТО придумали як сказати Україні "НІ" щодо ПДЧ (РЕПОРТАЖ)

  "Національна річна програма" - це новий формат відносин України з НАТО. На засіданні міністрів закордонних справ країн-членів організації Києву та Тбілісі запропонували витратити цей час на адаптацію під стандарти НАТО та максимально посилити співпрацю з Альянсом. Лише після цього можна буде вести розмови про вступ.
  Україна, Грузія та Росія - три головних теми на зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО. Засідання розпочалося о четвертій годині за київським часом. Одне з основних питань - вступ України та Грузії до Північно-атлантичного альянсу. Як і прогнозувалося, міністри запропонували так звану національну річну програму, мета якої - якомога швидше досягнути необхідних для вступу в організацію стандартів. Підтримувати проведення цієї програми буде НАТО.

  Яап де Хооп Схеффер, генеральний секретар НАТО: "Ми пропонуємо подальшу підтримку, зокрема, посилення роботи комісій Україна-НАТО та Грузія-НАТО. Крім того, ми розширимо наші інформаційні офіси в Києві та Тбілісі. І найголовніше: ми пропонуємо національну річну програму за підтримки НАТО".

  Не менш жваво обговорювалося майбутнє взаємин НАТО з Росією. Після серпневого російсько-грузинського конфлікту відносини між сторонами серйозно погіршилися. Втім, у вівторок йшлося саме про відновлення співпраці, принаймні, на найнижчому рівні. Ще до початку засідання дехто з міністрів оптимістично дивився на майбутнє взаємин Росії та альянсу.

  Франк-Вальтер Штайнмайєр, міністр закордонних справ Німеччини: "Я думаю, після непростої фази відносин, через яку ми пройшли, після збройного конфлікту на Кавказі, після проголошення незалежності Південної Осетії та Абхазії, яке - на мою думку - було проведене всупереч міжнародному законодавству, ми повинні шукати способи повернути відносини з Росією в попереднє русло".

  Серед важливих внутрішніх питань - кандидатура нового генсека НАТО. Адже термін повноважень голландця Яапа де Хооп Схеффера спливає улітку 2009-го. Серед претендентів на це крісло - чільник зовнішньополітичного відомства Польщі Родислав Сікорський та данський прем`єр - Андерс Фога Расмусен.

  Олександра Ткаченко, Дар`я Тарадай, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.79Мб)
  Попередній матеріал
  НБУ знову понизив курс гривні
  Наступний матеріал
  Масові протести сталеварів у Брюсселі
  Теги:
  Loading...