У мусульман-шиїтів розпочалася церемонія ритуалу Ашура

  Мусульмани-шиїти беруть участь у церемонії шиїтського ритуалу Ашура. Вона відбувається щороку в пам`ять про загибель онука пророка Мухаммеда - імама Хусейна. Характерний для цього дня обряд - самокатування.

  Церемонія Ашура - важливий шиїтський ритуал. Цього дня численні прочани прибувають до священних міст - Кербели та Ен-Наджафа. Влаштовують вуличні вистави - розігрують епізоди битви при КербелІ, загибелі імама Хусейна та 70-ти його соратників. Убили їх - мусульмани-суніти під час повстання проти халіфа Язида.

  Хамід Карзай, президент Афганістану: "Мучеництво Хусейна - урок для всіх мусульман, для всього суспільства. Ми маємо жити за завітами імама Хусейна відповідно до його ідеї справедливості. Завдяки йому ми знаємо, навіщо живемо". 

  Обов`язкова частина церемонії - траурна хода, під час якої шиїти б`ють себе кулаками в груди, або навіть завдають собі ударів ланцюгами та кинджалами.

  Абдул Алі Язданпараст, лідер групи шиїтів: "Імам Хусейн виступав проти деспотизму, щоби врятувати іслам. Його самопожертва - врятувала нашу віру".

  Церемонії Ашура відбулися цього року майже в усіх країнах, в яких мешкають шиїти. Утім, не всі вони схвалюють самокатування. Мусульманське духовенство Кавказу - проти. Цей ритуал заборонили спеціальною фетвою – духовним наказом.

  Марина Кафтан, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  У Греції розпочали страйк журналісти
  Наступний матеріал
  В одному з готелів ОАЕ ялинку прикрасили діамантами [відео]
  Теги: