Фото joinfo.ua

У Москві прощаються з Валерією Новодворською

  У Москві в Сахаровському центрі розпочалася громадянська панахида за відомою опозиційною політичною діячкою Валерією Новодворською.

  Валерія Іллівна померла 12 липня на 65 році життя від інфекційно-токсичного шоку в реанімації однієї з московських лікарень.

  Поховання видатної опозиціонерки відбудеться на Донському кладовищі російської столиці.

  Bspl3EnCQAAGQxL
  Фото Philipp Kireev / Twitter

  Попрощатися із правозахисницею прийщли сотні людей. Люди скандують "Герої не вмирають" і "Росія буде вільною".

  BspiMcoIEAAz177
  Фото @svaboda / Twitter

  Валерія Новодворська народилася 17 травня 1950 в місті Барановичі, Білоруської РСР. У 1977 році закінчила вечірній факультет іноземних мов Московського обласного педагогічного інституту імені Крупської.

  Ще із ранньої молодості вона стала критикувати владу, а в 19-річному організувала підпільну студентську групу, в якій обговорювалася необхідність повалення комуністичного режиму шляхом збройного повстання.

  За це Новодворська піддавалася переслідуванням з боку радянської влади. Її кілька разів відправляли невеликі терміни до психіатричних лікарень, у неї неодноразово проводилися обшуки, вона піддавалася затримань і неодноразовим арештам.

  Для України Новодворська стала символом того, що росіяни все ж можуть бути братнім, але рівноправним народом. Останні роки свого життя вона активно захищала позиції українського народу та жорстко критикувала загарбницькі дії Путіна.

  Новодворська – одна із небагатьох російських політиків, які публічно підтримували Помаранчеву революцію та засуджували агресію Росії щодо Грузії у 2008 році.

  У 1992 році за підтримку демократичних процесів у колишніх радянських країнах президентом Грузії Звіадом Гамсахурдія ій було надано громадянство Грузії.

  Від 1990 року Валерія Іллівна була парафіянкою Української автокефальної православної церкви.

  Попередній матеріал
  Сили АТО продовжують утримувати під контролем всі звільнені населені пункти Донбасу
  Наступний матеріал
  РНБО: За минулу добу в зоні АТО загинули 11 військових
  Теги:
  Loading...