У Марокко відкрили музей Ів Сен-Лорана [репортаж, відео]

  Пам`ять видатного модельєра Іва Сен-Лорана - вшанували у столиці Марокко, де він прожив багато років. У старій частині міста - з`явилася вулиця імені Сен-Лорана, а у його колишній віллі - відкрили музей.

  Ів Сен-Лоран народився в сусідньому із Марокко Алжирі, коли той ще був "французьким". Але і після здобуття колоніями незалежності, модельєр не раз туди повертався. Незвичний будинок у старій частині Маракеша він примітив 66-го. За 40 років до того цю яскраво-синю будівлю звів інший француз - художник Жак Мажорель. Поруч - розбив розкішний сад. З часом, однак, вілла занепала і, якби не новий власник, пішла би під зніс. Ів Сен-Лоран не лише викупив будинок, але і відродив сад, і лишив йому ім`я Жака Мажореля.

  На стінах вілли - барвисті фрески, в її саду - екзотичні рослини. Така атмосфера надихала паризького кутюр`є на особливі колекції, не схожі на роботи його колег. Кілька десятків "мароканських" убрань Сен-Лорана - виставили у його музеї.

  Ів Сен-Лоран ділився мароканськими враженнями з усім світом. Так само і свою віллу - не зачиняв на замок. За життя кутюр`є сад Мажорель завжди був відчинений для відвідувачів - а їх було чимало, понад півмільйона на рік. Сам модельєр востаннє гостював на віллі 2006-го. За два роки - повернувся,  але уже після смерті. Прах Іва Сен-Лорана розвіяли у саду Мажореля.

  Попередній матеріал
  Влада Єгипту планує нові заходи для захисту туристів від акул
  Наступний матеріал
  Продан: на Майдан витратили 100 млн грн
  Теги: