У Манілі вшанували свято Ісуса-немовляти

  Дерев’яну статую немовляти Ісуса привіз на Філіппіни португальський мореплавець Фердинанд Магеллан. Саме з нею пов’язують започаткування християнства в країні. Процесія відбувається щороку, щоби вшанувати дитинство Ісуса.

  Вулицями Маніли носять не оригінал, а численні копії статуї, прикрашені та уквітчані. Вважається, що кожна з них – має свої особливості, до них звертаються з різними проханнями та молитвами.

  Юн Піментел, волонтер: «Відколи я долучився до групи, що допомагає організовувати свято Санто Ніньо, я багато дізнався. Ідеться не просто про виконання якихось бажань, це вірування не раз допомагало в житті мені та моїй родині».

  Фестиваль Санто Ніньо триває цілий день. Вранці – урочисте богослужіння. Потому з різних церков виносять статуї Святого немовляти, ходи зі співами та молитвами об’єднуються в одну велику процесію. Для Ісуса виконують старовинний танок – відгомін язичницьких ритуалів, які панували на острові півтисячі років тому.

  Свої удачі та перемоги чимало філіппінців пов’язують з поклонінням святому немовляті. Вони вірять, що Санто Ніньо приносить везіння та процвітання.

  Ема Магасло, шанувальниця Санто Ніньо упродовж 10 років: «Ми любимо його, бо він завжди захищає нас від трагедій, нещасть і всього, що нам може зашкодити».

  Понад 80 відсотків філіппінців є ревними католиками. Фестивалі, присвячені вшануванню різних святих, проводять у країні весь рік. Але Санто Ніньо – один із найпопулярніших. Шанують святе немовля на Філіппінах. Статуї святого немовляти вшановують також в Іспанії та Латинській Америці.

  Марина Кафтан, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Повені на Філіппінах – десятки жертв
  Наступний матеріал
  Сьогодні українці відзначають Водохреще
  Теги: