У Малайзії для незаможних селян облаштовують екопоселення [відео]

  Ноу-хау у боротьбі з бідністю вигадали у Малайзії. Там селянам пропонують працювати в еко-поселеннях за конкурентну платню і безкоштовно надають житло. Після успішного запуску проекту автори програми планують розширювати діяльність. Адже у Малайзії кожен десятий селянин живе за межею бідності, а отже - потребує роботи та житла.

  Економію та екологію поєднав проект малайзійської біотехнологічної компанії. Фірма пропонує незаможним мешканцям країни роботу на фермах із вирощування екологічно чистих овочів та фруктів. На додачу до платні, людям надають безкоштовне житло тут-таки, в екоселі, збудованому за нормами "зелених технологій". Для матері сімох дітей Норалайлаваті Юсуф переїзд до екосела став квитком у краще життя. Після смерті чоловіка вона, працюючи покоївкою без вихідних, заледве могла прогодувати сім`ю. А тепер вирощує городину і отримує втричі більшу платню та має вільну неділю.

  Норалайлаваті Юсуф, мешканка екосела: "Я дуже щаслива, адже тепер моїм дітям не треба далеко ходити до школи, бо моя робота розташована близько".

  Тепер жінка мешкає в одному з 80 будинків екосела. Ці 3-кімнатні помешкання - разючий контраст зі старими курінями з пальмового листя, де людям доводилося жити раніше.

  Файзал Залкіфлі, мешканець екосела: "Моє життя дуже змінилося після переїзду сюди. Тепер моїй родині нічого не бракує, бо я живу і працюю тут. Дякувати Богу".

  Окрім городництва, мешканці села розводять рибу. А воду з резервуарів використовують вдруге - для зрошення земель. У компанії переконані - експеримент удався. І тепер планують збудувати ще одне екосело на 50 сімей.

  Тан Сай Джим, директор компанії: "Ми намагаємося якось допомогти незаможним. Люди, що живуть за межею бідності, часто не мають нічого - ані житла, ані роботи. Тож, ми створили цю програму. Ми знаходимо землю, на якій можна збудувати їм комфортабельне житло, і надаємо їм роботу".

  Цьогорічний врожай з екосела добре продавався. Його майже повністю викупили два міста - малайзійська столиця Куала-Лумпур та Сингапур.

  Мирослава Пеца, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Магера: прокуратура має розслідувати псування бюлетенів на ОВК №223
  Наступний матеріал
  Охендовський: ЦВК не визнає переможця у виборчому окрузі №223
  Теги: