У Литві зафіксували випадки свинячої чуми

  У Литві зафіксували випадки свинячої чуми. Країна вже оголосила про тимчасову заборону на імпорт та експорт живих свиней. Офіційний Вільнюс попередив про пошесть своїх найбільших торгових партнерів, зокрема Росію, Польщу, Латвію та Естонію.

  Чуму у свиней поки що виявили на одній фермі у центральному регіоні Литви - у Йонавському районі. Державна ветеринарна служба відразу сповістила країни, до яких імпортувала м`ясо, про спалах епідемії. Нині проводять усі необхідні заходи щодо ліквідації вогнища і зменшення поширення чуми.  

  Йонас Мілюс, голова державної ветеринарної служби: "На фермі, де виявили випадки чуми, близько 16 тисяч свиней. Навколо закладу вже встановили спеціальну захисну зону від трьох до десяти кілометрів. Водночас ми відстежуємо ситуацію в інших регіонах".  

  Міндаугас Касіншкас, голова ветеринарного департаменту: "Ця ферма, так само як і три інші, найбільше експортували продукції до Росії - майже 95 відсотків".

  На усіх свинофермах Литви нині посилений контроль за тваринами. Проводяться додаткові аналізи. Що саме спричинило епідемію свинячої чуми - поки що не відомо.

  Йонас Мілюс, голова державної ветеринарної служби: "Ми не знаємо, що саме спричинило чуму у свиней. Близько дванадцяти експертів працюють над цим. Ми не виключаємо, що заражені свині могли потрапити з-за кордону".

  Останній раз випадки свинячої чуми фіксували у Литві у 2009 році. Пошесть свиней від цього захворювання становить 80-100 відсотків. Це може призвести до численних збитків, побоюються у Литві. Торік країна експортувала майже чотириста п`ятдесят тисяч живих свиней, з них половину закупила Росія.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ГПУ не коментує таємну ексгумацію тіла В`ячеслава Чорновола
  Наступний матеріал
  Київська прокуратура підтвердила ексгумацію В`ячеслава Чорновола
  Теги: