5.ua

У Литві обиратимуть президента в один день з Україною

  За попередніми результатами президентських виборів у Литві, що відбулися 11 травня, чинний президент Даля Ґрібаускайте перемагає у першому турі та продовжить виборювати своє право залишитись на посаді на другий термін.
  У неї  майже 46 відсотків голосів литовських громадян. Про це повідомили в ніч на понеділок у виборчій комісії Литви за результатами попереднього підрахунку майже 96 відсотків голосів.

  Таким чином, буде необхідний другий тур виборів, що відбудеться 25 травня, разом із виборами до Європейського парламенту.

  Суперником нинішнього президента, яка не є членом політичних партій, буде, найімовірніше, Зіґмантас Балчитіс (він отримав 14% голосів), який є представником лівоцентристської Литовської соціал-демократичної партії. Очолю партію нинішній прем’єр-міністр Альґірдас Буткявічус.

  Трохи більш як на відсоток відстає від Балчитіса Артурас Паулаускас із центристської й популістської Партії праці, і він навряд чи зможе вийти на друге місце за повними результатами.

  Даля Ґрібаускайте, вперше обрана на посаду президента Литви у 2009 році, відома, зокрема, різкою критикою дій Росії щодо України. Як вважають, це ще збільшило її популярність. Ґрібаускайте, економіст за освітою, перед обранням на президентську посаду у 2004–2009 роках була єврокомісаром із бюджетних питань.

  Як відомо, право голосу на президентських виборах Литви мають 2,541 млн  громадян Литви.
  Попередній матеріал
  Петро Мельник вийшов на свободу під заставу
  Наступний матеріал
  На Луганщині на “референдумі” проголосувала лише чверть жителів області - Турчинов