Премія BAFTA telegraf.com.ua

У Лондоні вручають премію Британської академії кіно і телемистецтва BAFTA

  Цього року вестиме нагородження відомий британський актор і письменник Стівен Фрай

  Премію Британської академії кіно і телемистецтва BAFTA сьогодні вручатимуть у Лондоні. Гості та номінанти прибули на церемонію до Королівського Альберт-холу. Про це повідомляє "5 канал".

  Цього року вестиме нагородження популярний британський актор і письменник Стівен Фрай. А серед головних номінантів мюзикл "Ла-Ла-Ленд", фільми "Прибуття" та "Нічні тварини", "Манчестер біля моря" і екранізація книги Джоан Роулінґ "Фантастичні звірі і де їх шукати".

  Нагороду BAFTA мають шанс отримати актриси Емі Адамс, Емілі Блант, Наталі Портман і Ніколь Кідман. Актори Кейсі Афлек, Раян Ґослінґ і Г'ю Ґрант. Почесними гостями церемонії мають стати Герцог і Герцогиня Кембриджські принц Вільям та його дружина Кейт.

  Довідка. Британська академія телебачення і кіномистецтва (англійською The British Academy of Film and Television Arts (BAFTA), БАФТА) – це британська фундація, яка щорічно вручає премію в галузях кіноматографії, телебачення, комп'ютерних ігор, анімації тощо. Премія BAFTA є найвищою у Сполученому Королівстві, британський відповідник американського "Оскара". 

  Британську академію телебачення і кіномистецтва було створено 16 квітня 1947 року на чолі з Девідом Ліном. Від часу створення і до 1976 року академія мала назву Британська Академія кіно. У 1958 році до Академії приєдналась Гільдія телевізійних продюсерів, і від 1976 року Академія змінила назву на сучасну – Британська академія телебачення і кіномистецтва.

  Академія вперше вручила премію у 1948 році в Лондоні. Як нагорода лауреатам премії вручається золота театральна маска, дизайн якої розробив американський скульптор Міці Канліф, і яка вперше вручена у 1955 році.

  Як повідомляв 5.UA, у 2016 році найкращою акторкою Британська академія назвала Брі Ларсон, а найкращим британським фільмом "Бруклін".

  Попередній матеріал
  В Ізраїлі поновили богослужіння в Церкві помноження хлібів
  Наступний матеріал
  Українські розвідники другу добу не виходять на зв'язок – речник АТО

  Через "антиімігрантський" указ Трампа на "Оскар" не потрапить іранський режисер

  У Лос-Анджелесі оголосили перших номінантів на премію "Оскар"

  Джекі Чану вручили почесний "Оскар"