У Лондоні відкрилась виставка про історію повсякденних речей

  Кольорові олівці, скріпки, діроколи, металеві бляшанки... Це не сміття, а експонати виставки "Невідомі герої". Вона відкрилася сьогодні у Лондоні. Відвідувачам пропонують подивитися на повсякденні речі з незвичного боку.

  Людський геній можна побачити не лише на полотнах видатних художників та у творах літературних класиків. Свідчення розуму і креативності Гомо сапієнс оточують нас щодня. Саме так уважають організатори виставки "Невідомі герої", що відкрилася нині у британській столиці. Експозиція розташована у науковому музеї, а її куратори пропонують відвідувачам історію створення предметів повсякденного побуту.

  Сюзан Моссман, науковець: "Наша виставка присвячена речам, які ми зазвичай сприймаємо, як щось просте і зрозуміле, що було у нас завжди. Варто замислитися: адже за кожним з цих предметів - своя історія. Є люди, які їх винайшли, запатентували - і таким чином зробили наше життя комфортнішим. Можна придивитися до звичайних речей і зрозуміти, що насправді вони - неординарні".

  Один із найстаріших експонатів виставки - звичайний олівець. У своєму сучасному вигляді він з`явився аж у XVI-му сторіччі, коли на півночі Британії виявили поклади графіту і з`ясували, що цей матеріал можна використовувати для письма. А консервною бляшанкою ми завдячуємо Наполеону Бонапарту. Саме він на початку XIX століття дав наказ розробити ємність для зберігання харчів, у якій би їжа якнайдовше не псувалася.

  Сюзан Моссман, науковець: "За мною - звичайний вішак для одягу. Хто його винайшов? Я була дуже здивована, коли дізналася, що було близько двох сотень спроб запатентувати цю корисну річ. Але першим вішак придумав Альберт Паркхауз, у 1907 році. Коли для його пальта не вистачило місця на вішалці, він просто зігнув шматок дроту у зручну форму - і з`явився новий винахід".

  На виставці розкажуть історію коробки для яєць, парасолі, лампочки, застібки-блискавки, презерватива. Чи не найбільша частина експонатів - завдячує своєю появою американцям. Зокрема, для більшості відвідувачів справжнім сюрпризом виявляється факт, що чайний пакетик - обов`язковий атрибут життя кожного англійця - насправді вигадали у Сполучених Штатах.

  Олена Хоменко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Новий землетрус у Туреччині - четверо постраждалих
  Наступний матеріал
  "Донбас" вдруге переміг "Беркут" у поточному чемпіонаті ПХЛ
  Теги: