У Лондоні студентська акція протесту переросла у заворушення

  14 людей зазнали поранень, 35 - опинилися за ґратами. Це - підсумок заворушень у Лондоні, які почалися під час студентської акції протесту. Мітингувальники виступали проти підвищення плати за навчання.

  Розбиті вітрини, сліди від вогнищ, поламані транспаранти з написами "за безкоштовну освіту". Саме так виглядає центр Лондона нинішнього ранку. Марш студентів проти підвищення вартості навчання у вишах завершився сутичками з поліцією та заворушеннями. Найбільше перепало штаб-квартирі консерваторів. Радикально налаштовані мітингувальники увірвалися до будівлі, розтрощили передпокій, побили камери спостереження і розписали стіни закликами "Торі-геть!" Втім, більшість студентів та організатори акції засудили хуліганство.

  Студент-протестувальник: "50 тисяч студентів взяли участь в акції проти підвищеня плати за навчання. Зараз увага поліції і уряду прикута до тих, хто почав трощити вітрини і кидатися камінням. А це - не те, заради чого ми вийшли на вулиці. Не те, заради чого ми приїхали до Лондона. Думаю, тим, хто почав все це, має бути просто соромно".

  Пол Стефенсон, комісар поліції: "Ми зробимо усе можливе, щоби це більше ніколи не повторилося на вулицях Лондона. Всі охочі мають право виходити на мирні демонстрації. Але хуліганська поведінка - просто неприпустима".

  Причиною акції протесту  стала ідея уряду втричі підвищити вартість навчання. Студенти кажуть - почуваються ошуканими. Партія ліберал-демократів, яку на виборах підтримала молодь, не дотримала передвиборчих обіцянок.

  Студент-протестувальник: "Ми - ті самі люди, які привели ліберал-демократів до парламенту. За них голосувала більшість студентів. Політики обіцяли, що навчання не подорожчає. І ось - вони в коаліційному уряді, а нашими потребами - знехтували".

  Нік Клегг, лідер діберал-демократичної партії Британії: "Визнаю, питання вартості освіти - дуже складне і болюче. Нам не вдалося виконати усі передвиборні обіцянки".

  Студенти налаштовані рішуче. Нагадують: вони можуть скористатися правом на відкликання депутатів. Тоді без мандата залишаться усі, хто перед виборами прагнув здобути симпатії молоді. 

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  СБ: Україна - на 5 місці в світі за кількістю заробітчан
  Наступний матеріал
  У Сальвадорі через пожежу у в`язниці загинуло 16 неповнолітніх в`язнів
  Теги: