У Лондоні стартує міжнародна конференція щодо подій у Лівії

  Міжнародний форум щодо Лівії стартує у Лондоні. У ці хвилини з`їжджаються представники чотирьох десятків країн. Серед них - держсекретар США Гілларі Клінтон, генсек ООН Пан Гі Мун, прем`єр Великої Британії Девід Кемерон, глава НАТО Андерс Фог Расмуссен.
  На порядку денному, зокрема, перебіг операції "Одісея. Світанок" та протистояння між лівійською армією та повстанцями. Війська коаліції  бомблять Місурату та Сирт. Є інформація про потужні вибухи на околицях Триполі.

  У Лівії - не вщухають бої повстанців із військами Каддафі. Проурядові сили твердять, що повернули собі місто Місурата. Опозиціонери вже другий день поспіль намагаються здолати жорсткий супротив військ Каддафі на підступах до Сирту. Повстанці налаштовані рішуче і вітають допомогу Заходу.

  Абдул Хафез Гхога, речник опозиційної Національної ради Лівії: "Ми готові прийняти будь-які ініціативи з боку Лондона, Італії чи Німеччини, які призведуть до усунення від влади полковника Каддафі. Водночас, ми наголошуємо, що майбутнє Лівії може визначати лише її народ. Ніхто не може нам вказувати, як жити після того, як Каддафі піде".

  Офіційна Лівія - звинувачує війська коаліції у загибелі мирних громадян. За їхніми даними, під час бомбардувань міста Сабха загинуло 13-ро людей.

  Мусса Ібрагім, речник лівійського уряду: "Нас дуже дивує факт, що, начебто, для захисту мешканців Бенгазі авіація коаліції завдає повітряних ударів по інших містах на заході країни. Масштаби руйнувань - величезні, гинуть мирні громадяни. Загинули 13-ро людей, близько двохсот - поранені".

  На даний момент коаліція випустила по лівійських військових об`єктах близько двохсот ракет та скинула понад 600 бомб. У Пентагоні заявили: США не підтримує повстанців, а військові дії у Лівії лише захищають цивільне населення від атак армії Каддафі. Лідери США, Великої Британії, Франції і Німеччини дійшли висновку, що лівійський лідер утратив легітимність і повинен залишити владу. На захист військової операції виступили президент США Барак Обама та британський прем`єр Девід Кемерон.

  Барак Обама, президент США: "Наша мета - зупинити кровопролиття у Лівії. Ми тісно співпрацюємо з іншими країнами коаліції, щоби гарантувати безпеку цивільного населення цієї країни. Ми зробимо усе можливе, щоби день, коли Каддафі залишить владу, настав якнайшвидше. Можливо, це станеться не сьогодні і не завтра. Втім, усім зрозуміло: історія не на боці полковника".

  Девід Кемерон, прем`єр-міністр Великої Британії: "Операція коаліції має велике значення. Нам вдалося не допустити наступу військ Каддафі на Бенгазі. Ми створили умови, за яких ряд міст зміг уникнути сутичок з військами полковника. Їхні мешканці можуть повертатися додому. Наші дії врятували багато життів".

  Найзапекліші бої точаться за контроль над нафтовими терміналами. У містах, де владу захопили повстанці - лівійська опозиція вже почала підписувати контракти про продаж чорного золота за кордон. Перший договір уклали із Катаром. Нафту обіцяють вже за тиждень.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Києві представили нових "Друзів Євро-2012" [відео]
  Наступний матеріал
  Адвокати: справи Макаренка і Діденка об`єднали в одне провадження
  Теги: